Engelli gencin azmi

Çankırı Nurettin Ok Halk Eğitim Merkezi (HEM) ve Akşam Sanat Okulu ile Çankırı Bedensel Engelliler Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği kurslara katılan özürlü İbrahim Yaman önce okuma yazmayı ardından da bilgisayar kullanmayı öğrendi.
Bilgisayar işletmenliği kursunu başarıyla bitirerek sertifikasını alan İbrahim Yaman(28) okumanın yaşı olmadığını söyledi.

Yıllarca okuma yazmayı öğrenmek için yanıp tutuştuğunu belirten Yaman, HEM ve üyesi olduğu Bedensel Engelliler Derneği’nin Şubat ayında ortaklaşa hazırladığı okuma yazma kurslarına katıldığını, kurs sonunda sertifika almaya hak kazandığını söyledi.

Önce okuma yazmayı ardından da bilgisayar kullanmayı öğrendiğini dile getiren İbrahim Yaman, amacının açılan tüm kurslara katılarak yeni şeyler öğrenmek olduğunu belirtti.

Okuma yazmayı ve bilgisayar kullanmayı öğrendikten sonra hayatının kolaylaştığını anlatan Yaman, “Okuma yazma öğrendikten sonra istediğim yere kendim gider, istediğim şeyi yapar oldum. Artık kimseye bir yazının ne anlattığını sormuyorum. Oturup kendim okuyabiliyorum. Okuma yazmayı öğrenmek hayatımda böyle kolaylıklar oluşturdu. Şimdi de bilgisayar kullanmayı öğrendim. Bilgisayar üzerinden istediğimi yapabiliyorum. Merak ettiğim şeyleri bilgisayardan kolayca öğreniyorum” dedi.

Memleket Haber

Bir cevap yazın