Engelli çocuklar izleyenleri coşturdu

Engelli çocuklar izleyenleri coşturdu

Engelli çocuklar izleyenleri coşturdu

Engelli çocuklardan “Biz kusurlu değil engelliyiz” mesajı

Engelli çocuklardan “Biz kusurlu değil engelliyiz” mesajı

Kars’ta 75.Yıl Eğitim ve Uygulama Okulu öğrencileri, Dünya Engelliler Haftası nedeni ile düzenlendikleri programda izleyenleri hem coşturdular hem de büyülediler. Duygulu anların da yaşandığı programda izleyiciler gözyaşlarına boğuldular.

Halk Eğitim Merkezi Çok Amaçlı Salon’da düzenlenen programa, Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş ve eşi Nurhayat Bozkuş, Milli Eğitim Şube Müdürleri Gökhan Altun, Muzaffer Sara, Cemalettin Güven, TEDAŞ Müessese Müdürü Adem Beyribey, öğrenciler ve engelli yakınları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, slayt gösterisi ile devam etti.

Okul Müdürü Ataman Güngör burada yaptığı konuşmada

Sözlerine Atatürk’ün “Eğitimde feda edilecek fert yoktur. Toplumların uygarlık düzeyi engellilere verdiği değerle ölçülür.” sözleriyle başlayan Güngör, “Uygarlık düzeyine ulaşabilmenin temel unsuru ülkede eşitlik ilkesinin tam anlamıyla uygulanabilmesinden geçer. Devletimiz de eğitimde ortaya çıkan fırsat eşitliğini sağlamak için ülkemizin birçok yerinde engelli bireylerin eğitim alabileceği okullar açmıştır. Bu bağlamda okulumuz 1998/1999 Eğitim Öğretim yılında 75.Yıl Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Müdürlüğü adıyla hizmete açılmış olup, 1 kurucu müdür,1 öğretmen,1 hizmetli ve 7 öğrenci ile eğitim-öğretim çalışmalarına başlamıştır. Okulumuz 2009-2010 eğitim-öğretim yılı itibariyle de 1 okul müdürü, 1 müdür yardımcısı, 7 öğretmen, 1 hizmetli ve 27 öğrenci ile eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu öğrenciler zeka düzeylerine göre 6 sınıfa ayrılmıştır. Her sınıfta 4 ila 6 öğrenci bulunmaktadır.” dedi.

KARS (KHA)

Bir cevap yazın