Son Yazılar

<strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul Urfabir Haber Ajansı Güncel Urfa Haberleri: Baraj Futbolcular için Hayati Derecede Önemli: Koruyucu Maske Nedir? 2022 Ağustos Ayı Evde Bakım Maaşı Yattı mı? Yatan iller Hangileri?

 

Biz gönüllüyüz biz öğretiriz kampanyası

Türkiye’de milyonlarca özürlü vatandaşımız bulunmakta ve yerel yönetimlerin sosyal hayatın temel alanları olan “eğitim, sağlık, iş, kültür ve spor gibi…

Türkiye’de milyonlarca özürlü vatandaşımız bulunmakta ve yerel yönetimlerin sosyal hayatın temel alanları olan “eğitim, sağlık, iş, kültür ve spor gibi bütün bu alanlara özgü birçok sorunun çözümü konusunda da gayret sarf etmelerini gerekmektedir. Bizlerde ilçemizde yaptığımız uzun araştırmaların sonucunda;Ümraniye’de okuma yazma bilmeyen binlerce vatandaşımız olduğu ve rakamın yarısına yakınının evinden çıkamayan binlerce engelli kardeşimiz olduğunu tespit ettik.

Onlar okula gidemedi, biz onlara gidiyoruz.

Kapı kapı gezdik, engelli kardeşlerimizi ziyaret ettik ve ilk büyük adımı atıp onlara evlerinde okuma yazma öğretmeye karar verdik. Okuma yazma öğrenmek isteyen tüm engelli kardeşlerimize, tüm eğitim ihtiyaçlarını karşılayarak yerinde, evlerinde 1 ayda okuma yazma öğreteceğiz. 100’lerin güleceği bu projeye eğitmen olarak  üniversite öğrencisi veya yeni mezun gönüllüler katıldı. Her ay 100 kişilik gönüllü öğretmen ekibinin ders verdiği engelliler, okur yazarlık sınavında geçirilerek MEB. Onaylı sertifika sahibi olacak.

 

Başbakanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın kızları Esra Erdoğan Albayrak ve Sümeyye Erdoğan’da projeye destek vermek için basın lansmanında bizimle olacak ayrıca 1 öğrenciye evinde eğitim verecek isimler arasındadır.

Sosyal sorumluluk projelerine katkınızı biliyor ve sizi de bu projede bizlere destek olmaya davet ediyoruz.

www.bizgonulluyuz.org

Bir cevap yazın