Son Yazılar

Dünya’nın en hafif akülü tekerlekli sandalyesi: Wollex W807 Engelli bir insanın ne tür sorunları olabilir? Duygusal yaklaşımları nedir? Tekerlekli sandalye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler Akülü Tekerlekli Sandalyelerde Kalite Ve Konfor Önemlidir! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır? <strong>2023 Yılı Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları</strong> Engelli Bakım Evine Yerleşme Şartları Nelerdir? <strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar

Engelli gençlerin kazanılması önemli

Engelli gençlerin kazanılması önemli

Cumhurbaşkanı Eroğlu, engellilerle ilgili yasal düzenlemelerin günün koşullarına uyarlanabileceğini belirtti

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, dün, 18 Yaş Üstü Engelliler Rehabilitasyon Merkezi’ni kabul etti.

Rehabilitasyon merkezi yetkilileri, Cumhurbaşkanı’na çalışmalarıyla ilgili bilgi aktararak, merkezde gençleri hayata kazandırmak amacıyla öz bakım becerilerini kazandırmak için çalışmalar yapıldığını anlattı.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre, atölyelerde seramik, resim, müzik ve spor gibi etkinlikler yapılarak gençler topluma kazandırılmaya çalışılıyor.

Cumhurbaşkanı Eroğlu kabuldeki konuşmasında, gençleri görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, her yıl engellilerin sorunlarının gündeme geldiğini, geçmişte yasal düzenlemeler yapıldığını ancak günün koşullarına göre yeniden düzenlemeler gerekebileceğini ifade etti.

Engelli gençlerin rehabilite edilerek hayata kazandırılmalarının önemine işaret eden Cumhurbaşkanı, yaptıkları çalışmalardan dolayı Rehabilitasyon Merkezi yetkililerini kutladı.

Eroğlu, Cumhurbaşkanlığı olarak üzerlerine düşen görevi bundan sonra da yapmaya çalışacaklarını söyledi.

kibrisgazetesi.com

Bir cevap yazın