Son Yazılar

Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır? <strong>2023 Yılı Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları</strong> Engelli Bakım Evine Yerleşme Şartları Nelerdir? <strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul Urfabir Haber Ajansı

Engelli öğrenci Valiyle röportaj yaptı


Engelli öğrenci Valiyle röportaj yaptı


 


Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu Kars Valiliği Bakım Rehabilitasyon ve Aile Dayanışma Merkezi’ndeki sergi açılışında engelli öğrenci Alican Yıldız, Kars Valisi Ahmet Kara ile röportaj yaptıSosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu Kars Valiliği Bakım Rehabilitasyon ve Aile Dayanışma Merkezi’ndeki sergi açılışında engelli öğrenci Alican Yıldız, Kars Valisi Ahmet Kara ile röportaj yaptı.


Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören 17 öğrencinin yılsonu el sanatları ve kokulu sabun sergisinin açılışını Kars Valisi Ahmet Kara yaptı. Açılışa Vali Ahmet Kara’nın yanı sıra Sosyal Hizmetler İl Müdürü Doğan Gül, Dolunay Derneği Başkan yardımcısı ve Engelliler Birim Başkanı Faruk Ocak, Rehabilitasyon Merkezi Müdür Vekili Hatice Küçükler, merkez çalışanları ve öğrenciler katıldı.


Sosyal Hizmetler İl Müdürü Doğan Gül ve Rehabilitasyon Merkezi Müdür Vekili Hatice Küçükler’in Vali Ahmet Kara’ya, merkezdeki çalışmalar hakkında bilgi vermesinden sonra sergi gezildi.


Vali Ahmet Kara sergide emeği bulunan bütün engelli çocuklarla tek tek ilgilendi hepsiyle uzun uzun sohbet etti. Çocukların sergideki el emeklerini nasıl yaptıklarını da soran Vali Kara’ya hepsi büyük bir zevkle cevap verdi.


Nesime Soran isimli öğrenci Vali Kara’dan mp3 istedi. Vali Kara da mp3’e en kısa sürede kendisine göndereceğini söyledi. Grup Mavi Düş’ün müzik dinletisinin ardından öğrencilerden Özlem Polat söylediği Azeri türküyle katılımcıları duygulandırdı.


Bu sırada öğrencilerden Alican Yıldız, Serhat TV kameramanı Adem Alp’in kamerasını alarak gazetecileri çekmeye başladı. Bunu gören Vali Ahmet Kara, Alican’ın yanına gitti ve duygularını dile getirdi. Alican ise Vali Ahmet Kara ile röportaj yapmanın sevincini yaşadı.


Vali Ahmet Kara, Alican’ın kamerasına şu açıklamalarda bulundu:


“Biz arzu ederiz ki Kars’ımızda sorunu olan hiçbir vatandaş Devlete ulaşmada zorluk çekmesin. Sorunu olan her vatandaşın sorununa Devlet ulaşabilsin. İnşallah vatandaşlarımızın hepsine yeteri kadar sahip çıkıyoruzdur. Toplum hepimizin çünkü. Bunlar bizim çocuklarımız, annelerimiz, bacılarımız, babalarımız, yaşlılarımız, bunlar bizim. Yani bizden bir parça bunlar. Burada, Rehabilitasyon Merkezi’nde bu güzel çocuklarımızın etkinliklerini kutlamak için buradayız. Bunların üretimleri inşallah daha da çoğalacak. Çoğaldıkça da onları satacağım ve onların gelirlerini yine ihtiyaçlarında harcamaları için kendilerine vereceğiz. Bu röportajı da Alican ile yaptık.


(SE-BA-S) KARS (KHA) – SERHAT ERYOLCUBir cevap yazın