Son Yazılar

<strong>2023 Yılı Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları</strong> Engelli Bakım Evine Yerleşme Şartları Nelerdir? <strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul Urfabir Haber Ajansı Güncel Urfa Haberleri: Baraj

Bedensel Engelliler Sema Öğreniyor

Bedensel Engelliler Sema Öğreniyor

Konya Büyükşehir Belediyesi Tarafından İlk Kez Kurulan Sema Okulu’nda Bedensel Engelliler Sema Öğreniyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Sema Okulu’nda eğitim alan 40 kişinin 15’inin bedensel engelli olduğunu belirtti.

Akyürek, büyük bir azimle çalışan engellilerin hem kendi hayatlarına farklılık getirdiklerini hem de örnek olduklarını ifade etti.

Sema Okulu’nun iki ay önce kurulduğunu söyleyen Akyürek, Mevlana’nın barış ve hoşgörü mesajlarının dünyaya sema yoluyla anlatılması amacıyla başlattıkları çalışmanın başarıyla devam ettiğini kaydetti.

Akyürek, 6 aylık periyotlar halinde devam edecek proje kapsamında haftada 3 gün teorik ve pratik çalışmalar yapıldığını anlattı.

Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içinde bedensel engellileri toplum içine çıkarmak için çeşitli çalışmalar yaptıklarını belirterek, son olarak hayata geçirilen Sema Okulu projesinden büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Sema talimlerini yaptıran Postnişin Nadir Karnıbüyük, engelin sadece bedensel olduğunu, ruhlara bir engel bulunmadığını ifade ederek, derslere büyük bir coşkuyla katılan engellilerin eğitimlerini tamamladıktan sonra sema gösterisi yapacaklarını söyledi.

Bir elleri ile tekerlekli sandalyelerini kumanda eden, diğer ellerini kaldırarak sema talimi yapan öğrenciler de engellilerin istedikleri takdirde neleri başarabileceğini göstermek adına yaptıkları çalışmanın önemine dikkat çekti.

Bir cevap yazın