Son Yazılar

Engellilerin Hayatını Kolaylaştıran Mobil Uygulamalar Engellilerin İş Bulma Zorlukları Kamu ve Özel Alanlarda Engellilere Uygun Erişim Sorunları Dil Eğitimi Artık Engelsiz: Yenilikçi Uygulama ile Uzaktan Türkçe Öğreterek Para Kazanın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü: Engelsiz Bir Dünya İstiyoruz Engelliler İçin Yapılan İcatlar: Engelleri Aşan Teknolojinin Zaferi Engellilerin Yalnızlık Sorunsalı: İçsel Mücadele ve Toplumsal Katılım Son Bir Söz Haber Sitesi Parol Şurup Metsil Damla
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Zihinsel Engellilerden Takı Sergisi

Zihinsel Engellilerden Takı Sergisi

Batıkent Zihinsel Engellileri Koruma Derneğince Takı Tasarımı Sergisi Açıldı

Dernek binasındaki sergide, on zihinsel engellinin, rehber öğretmenlerin yardımıyla boncuktan yaptıkları bilezik ve kolyeler beğeniye sunuldu.

Dernek Başkanı Ömer Koç, yaptığı açıklamada, Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) engelliler fonu olduğunu, engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan iş yerlerine kesilen cezalardan oluşturulan fondan derneklere hibe verildiğini söyledi.

Bu kapsamda otuz beş bin liralık kaynak aldıklarını bildiren Koç, bununla düzenledikleri üç aylık kursa katılan on zihinsel engellinin hazırladığı takıları sergilediklerini belirtti.

İŞKUR’un, kursa katılanlara aylık üç yüz liralık harçlık verildiğini anlatan Koç, sergide satışa sunulan takılardan elde edilecek gelirin de kursa katılan zihinsel engellilere verileceğini kaydetti.

Etkinlikte, eski bakanlardan Halit Dağlı’nın eşi Şenay Dağlı’nın gönderdiği altı adet tekerlekli sandalye de ihtiyaç sahibi engellilere dağıtıldı.

Bir yanıt yazın