Engelliler Sınıfında Okuma Yazma Heyecanı

Engelliler Sınıfında Okuma Yazma Heyecanı

Engelliler Sınıfında Okuma Yazma Heyecanı

Kocaeli’nin Darıca İlçesinde Eğitim Öğretim Faaliyetlerini Sürdüren Barış İlköğretim Okulu Bünyesinde Açılan Özürlü Engelliler Sınıfında…

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren Barış İlköğretim Okulu bünyesinde açılan özürlü engelliler sınıfında okuma yazma heyecanı başladı.

Bu yıl hizmete açılan sınıftaki öğrencilerin sevincine Darıca Kaymakamı Osman Ateş, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun ve veliler, pasta keserek ortak oldu.

Öztosun, yaptığı konuşmada, özürlü engelliler sınıfının donanım ve eğitim kalitesi açısından Kocaeli bölgesinde en iyi sınıf olduğunu söyledi.

Kocaeli’de bu alanda faaliyet gösteren iki sınıftan birinin Darıca’da olduğunu anımsatan Öztosun, ‘Büyük uğraşlarla faaliyete geçirdiğimiz sınıfımızda öğrencilerimizin okuma yazmayı öğrenmelerini görmek bizler için çok büyük bir mutluluktur’ dedi.

Başkan Karabacak ise göreve geldikleri günden itibaren eğitime her türlü desteği verdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

‘Görme özürlü evlatlarımızın okuma yazmayı öğrenmelerine tanıklık etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu sınıfların sayısını artırarak, bölgemizde yaşayan engelli vatandaşlarımıza hizmet etmeyi kendimize borç biliyoruz. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, sınıfımıza dizüstü bilgisayar, ses sistemi ve 12 engelli bastonu hediye etti. Desteğimiz bundan sonra devam edecek.’

Öğrencilerin okudukları yazı ve şiirlerin ardından, pasta kesildi.

Son Dakika

Bir cevap yazın