Engelliler ve yaşlılar, maaş kuyruğunda ezilme tehlikesi geçirdi

Engelliler ve yaşlılar, maaş kuyruğunda ezilme tehlikesi geçirdi

Engelliler ve yaşlılar, maaş kuyruğunda ezilme tehlikesi geçirdi

ŞANLIURFA’nın Siverek İlçesi’nde, üç ayda bir dağıtılan maaşlarını alabilmek için…

ŞANLIURFA’nın Siverek İlçesi’nde, üç ayda bir dağıtılan maaşlarını alabilmek için sabahın erken saatlerinde PTT önüne gelen engelliler ve 65 yaş üzerindeki yaşlılar, sıcak havada uzun süre kuyrukta bekledi. Kapıların açılmasıyla birlikte içeri girmeye çalışanların neden olduğu kısa süreli izdihamda, bazı kişiler ezilme tehlikesi geçirdi.

Siverek’te, sabahın erken saatlerinden itibaren maaşlarını almak isteyen yüzlerce kişi Hürriyet Caddesi üzerindeki PTT şubesi önünde kuyruğa girdi. Mesai saatinin başlamasının ardından, kapıların açılmasıyla birlikte engelliler ve yaşlılar bir an önce içeri girmek isteyince kısa süreli izdiham yaşandı. Bu sırada yere düşüp ezilme tehlikesi geçiren bazı engelliler ve yaşlılar, görevlilerin müdahalesi ile kurtarıldı.

Yaşlılara 282 TL, engellilere ise engelli oranlarına göre 300 ile 700 TL arasında maaş ödemesi yapıldı. Her 3 ayda bir aynı sıkıntıyı yaşadıklarını anlatan engelliler ve yaşlılar, “Kapı her açıldığında ezilmemek için dua ediyoruz. İhtiyaç sahibi olmasak bu çileyi çekmeyiz ama ne yapalım mecburuz” diye konuştu.

Bir cevap yazın