Engellilere Engelsiz Bir Şehir

Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekçi engellilerin yaşamını kolaylaştırmak için kent merkezindeki tüm yollar ve kaldırımların engelli….

Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekçi engellilerin yaşamını kolaylaştırmak için kent merkezindeki tüm yollar ve kaldırımların engelli vatandaşların yararlanabileceği şekilde düzenleneceğini söyledi.Belediye Başkanı Nihat Zeybekçi, belediyenin engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak için birçok ilde uygulanmayan yenilikleri kente getireceklerini söyledi.

Başkan Zeybekçi, “kentteki tüm engelli derneklerinden gelen talepler en ince ayrıntısına kadar değerlendirildi. Birçok engelli vatandaşımız, bizlere ulaşarak taleplerini iletiyor. Bunların arasında tekerlekli araç isteyen, akülü araç isteyen, şehir planlanması konusunda görüşlerini iletenler var. Belediyemizin engellilere yönelik çeşitli hizmetleri var” dedi.

Başkan Zeybekçi, şöyle devam etti; “Kamu kurumlarında, rehabilitasyon merkezlerinde, hastanelerde, resmi dairelerde, hatta diğer işlerde bile tekerlekli sandalyeyle yaşamak zorunda olan engellilerin ihtiyaçlarını 24 saat boyunca karşılıyoruz. Tek sıkıntımız bu vatandaşların engelsiz bir dünyada yaşamaları ve onların özgürce seyahat edebilmeleri için komşuya, gezmeye gidebilmelerini de sağlamaktır. Belediye otobüslerimizin bazılarında bir mekanizmayla engellileri durakta otobüse alıp ineceği yerde indirerek aşacağız. Tek hedefimiz budur. Bunla ilgili bir proje hazırlanıyor. O otobüsün güzergah ve saatlerini de engelli dernekleriyle paylaşıp yaşamı kolaylaştırıcı servisi vereceğiz.”

Haberciniz

Bir cevap yazın