Engellilere Kırtasiye Yardımı Yapıldı

Zambak Yayınları Kırıkkale Bayii, Ömer Kitap ve Kırtasiye, 2009-2010 eğitim öğretim yılı öncesi engelli çocuklara kırtasiye ve kitap yardımı yaptı.

Özel Dolunay Rehabilitasyon Merkezi’nde okuyan ilköğretim öğrencisi 15 çocuk, kırtasiye yardımından yararlandı.

Yardım paketi içinde kalem, kalem tıraş, cetvel, defter, suluk, hikaye kitapları, makas, boyama kitabı, boya ve buna benzer malzemeler bulunuyor.

Azaboğlu Camii karşısında faaliyet gösteren Ömer Kitap ve Kırtasiye yetkilisi Recep Uğurlu, her kesimin az ya da çok engelli insanlara yardım etmesi gerektiğini söyledi.

Bir gün bütün insanların engelli olma riskinin olduğunu belirten Recep Uğurlu, “Engelli arkadaşlarımız toplumun birer parçası. Özürlü vatandaşlarımıza moral vermek onların motivasyonunu yükseltmek ve maddi yönden destek vermek için yardımı gerçekleştirdik.” dedi.

Herkesi özürlü vatandaşlara karşı duyarlı olmaya davet eden Uğurlu, “Yardımlarımızı yaparken acıma duygusu içinde gerçekleştirmedik. Toplumun birer ferdi olan özürlü arkadaşlarımıza yardım amacıyla faaliyet yaptık. Bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Çeşitli engellerine rağmen, hayat mücadelesi veren ve hayatlarını onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik ile sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımıza yardımcı olunması gerektiğini ifade eden Uğurlu, “Her fırsatta engelli insanlarımızı kucaklayarak eşit ve değerli vatandaşlar olduklarını göstermeliyiz. Tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi, ülkemizde de milyonlarca engelli insan bulunmaktadır. Bu insanların en önemli problemi çalışma, eğitim, sağlık ve sosyal alanları kuşatan bir takım haklardan insan onuruna yaraşır bir şekilde yararlanamamalarıdır. Özürlü vatandaşların sorunlarına çözüm üretmek ve tüm hizmetlerden eşit bir biçimde yararlanmalarını sağlamak, çağdaş toplum ve çağdaş devlet olmanın en önemli göstergelerinden biridir.

Bu bakımdan engelli vatandaşlarımızın meslek edinip üretken hale getirilmesi, sağlık, eğitim, ulaşım ve rehabilitasyon başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarının karşılanması suretiyle, kendi kendilerine yetebilen bireyler haline gelebilmelerini sağlamak toplumun en büyük amacı olmalıdır.” şeklinde konuştu.

Özel Dolunay Rehabilitasyon Merkezi yönetimi, yardımlarından dolayı Ömer Kitap ve Kırtasiye’ye teşekkür etti.
Haberler

Bir cevap yazın