Engellilere Sevgi Eli El Uzattı

Denizli Belediyesi Sevgi Eli, engellilerin sorunlarının çözümü için yaptığı çalışmalara yenilerini eklerken, bir hayırsever tarafından alınan 2’si akülü 12 engelli aracı ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Denizli Belediyesi Sevgi Eli ekipleri, engellilerden gelen taleplerin değerlendirilmesinin ardından 12 engellinin tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olduğunu tespit etti. Yardım etmek için Sevgi Eli’ne başvuran hayırsever emekli öğretmen Haluk Zeybek’in, ihtiyaç duyulan 2’si akülü 12 tekerlekli sandalyeyi almasının ardından.

Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, hayırsever emekli öğretmen Zeybek, Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Hayrettin Duran ve Sevgi Eli ekipleri, tekerlekli sandalyeleri sahiplerine teslim etti. İlk olarak Irlıganlı Beldesi’nde oturan ve doğuştan yürüyemeyen Fatma Özen’i evinde ziyaret edilerek akülü aracı teslim edildi. Baba Mehmet Ali Özen ve anne Ümit Özen, kızlarının durumunu Denizli Belediyesine bildirdikten sonra yardımın kısa sürede ulaştığını belirterek, kızlarının bundan sonra istediği yere kendisinin gidebileceğini söylediler. Akülü araçların ikincisi de engelli İsa Akyel’e evine gidilerek teslim edildi.

Alınan diğer 10 tekerlekli sandalyenin ise Denizli genelindeki ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağı belirtildi.

Haberciniz

Bir cevap yazın