Engelli Kreşine Hotar’dan Tam Destek

İzmir İl Genel Meclisi’nde Aile, Çocuk Esirgeme Komisyonu tarafından gündeme getirilen “engelliler için gündüz bakım evi oluşturulması” projesine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Prof. Dr. Nükhet Hotar’dan tam destek geldi. Nükhet Hotar yaş sınırı olmadan hizmet vermesi planlanan engelli kreşlerinin hayata geçirilmesi konusunu yakından takip edeceğini ifade etti.

Engellilerin ailelerinin özel ihtiyaçlarını karşılamak ve sosyal yaşantılarını sağlıklı sürdürebilmek için birkaç saat zaman bulabilmelerine olanak sağlayacak proje İzmir İl Genel Meclisi Aile, Çocuk ve Engelli Komisyonu üyesi İsmet Dutar, Zeynep Yapıcı, Bilal Şencan, Zeynel Koç ve Hacer Özcan’ın hazırladığı önerge ile gündeme geldi. Komisyon Üyesi Hacer Özcan İl Genel Meclisi 2010- 2014 stratejik planına alınan projeye tam destek veren İzmir Milletvekili Nükhet Hotar’a tüm komisyon üyeleri adına teşekkür etti.

AK Parti Hükümeti olarak AK Parti’nin adına yakışır bir adalet anlayışıyla hareket ettiklerini ifade eden Milletvekili Hotar “parti ayrımı gözetmeksizin İzmir için el ele verdik. Farklı partilere mensup olmalarına rağmen engelliler için kreş projesinin komisyonun tüm üyeleri tarafından sahiplenildiğini gördük. Biz de bu noktada projeye sonuna kadar destek olmaya hazırız” diye konuştu.

Haber Fx

Bir cevap yazın