Engellilerin umudu oldular

Engellilerin umudu oldular

Engellilerin umudu oldular

Başbakan’ın kızları Esra Albayrak ve Sümeyye Erdoğan engelliler için gönüllü öğretmen oldu

Okuma yazma bilmeyen, evinden çıkamamış fiziksel engelliler için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın iki kızı eğitim gönüllüsü oldu. Esra Albayrak ve Sümeyye Erdoğan Ümraniye Belediyesi’nin “Biz gönüllüyüz biz öğretiriz” kampanyasına katıldı. Kampanyanın bugün yapılacak basın toplantısına katılacak olan Esra Albayrak ve Sümeyye Erdoğan, 7 Haziran’da belirlenecek engellileri evlerinde eğitmeye başlayacak. Uz

manlar tarafından temel formasyon eğitimi verilen 25 gönüllü ve 25 engelli grubu oluşturuldu. Bir gönüllü öğretmenin bir engelliye yaklaşık bir ayda okuma yazma öğretmesi planlanıyor. Bir ayın sonunda engelliye evinde yapılacak sınavla Milli Eğitim Bakanlığı onaylı okur yazarlık sertifikası verilecek. Projenin 2. aşamasında ‘evindenözel araçla çıkabilenler’, 3. aşamasında ise ‘mental geriliği olduğu halde özel eğitimle daha uzun sürede öğretilebilir’ gruplara eğitim verilmesi hedefleniyor.

Buse gönüllüleri bekliyor

7 Haziran’da eğitime başlayacak olan isimlerden biri doğuştan fiziksel engelli 9 yaşındaki Emine Buse Bayraktar. Başka bir isim ise Türkiye’nin dördüzlerinden 12 yaşındaki Burçin Bulut.     38 yaşındaki Mihrinaz Kaya da okuma yazma öğrenecek.

Star Gazete

Bir cevap yazın