Engelliye engel çıkaranları kınıyorum

“Engelliye engel çıkaranları kınıyorum”

Dün gazetemizde yayınlanan Nüfus Müdürlüğü’nde işi olan engelli bayanın başına gelenleri değerlendiren…

Dün gazetemizde yayınlanan Nüfus Müdürlüğü’nde işi olan engelli bayanın başına gelenleri değerlendiren Çanakkale Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Battal, “Engelliye engel çıkaranları kınıyorum. Bu kentte yaşayanların yüzde 17’sinin engelli olduğu bilinmiyor mu? Engelliler için her engelli gününde söylenen sözlerin inandırıcı olmadığı işte ortada” dedi.

Çanakkale Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Battal, engellilerin özel anma günleri dışında, hiçbir zaman toplumda beklenen ilgi ve özeni göremediğini söyledi. Önceki gün Valilik önünde engelli rampası bulunmadığı için nüfustaki işini göremeyen ve duyarlı vatandaşların tepkisi üzerine nüfus yetkililerinin harekete geçip, engelli vatandaşın ayağına gidip belge imzalattığı haberinin, Çanakkale’de engellilere verilen değeri açık biçimde ortaya koyduğunu anlatan Battal, “Eğer orada engelli ablamız nüfusa çıkamıyorsa, suç engelli ablamızda değil, engeli çıkaranlarda, engeli bugüne kadar aşamayanlarda. Asıl engelli olanlar, bizler veya o ablamız değil, bir rampa kuramayanlarda” dedi.

Battal, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bugüne kadar akılları neredeydi? Bu kentte yaşayanların yüzde 17’sinin engelli olduğu bilinmiyor mu? Engelliler için her engelli gününde söylenen sözlerin inandırıcı olmadığı işte ortada. Bunun bahanesi veya savunması mı olur. Bir an önce Valilik girişindeki sorunun çözümlenmesini bekliyoruz” dedi.

Çanakkale Olay

Bir cevap yazın