Down Sendromlu Öğrenciler için Sınıf Dizayn Ettirdiler

 Down Sendromlu Öğrenciler için Sınıf Dizayn Ettirdiler

Down Sendromlu Öğrenciler için Sınıf Dizayn Ettirdiler

Konya’nın Selçuklu İlçesindeki TOKİ İlköğretim Okulu’nda Görev Yapan Engelli Öğretmen, Okuttuğu Down Sendromlu…

Konya’nın Selçuklu ilçesindeki TOKİ İlköğretim Okulu’nda görev yapan engelli öğretmen, okuttuğu down sendromlu öğrencileri için bir taraftar derneğinden özel sınıf istedi.

Dernek yetkilileri öğretmenin isteğine ilgisiz kalmayarak teknolojik bir sınıf yaptırdı.

Öğretmen Emine Aygan, down sendromlu öğrenciler için Konya Fenerbahçeliler Derneği’ne e-mail attı. Dernek yetkilileri talep üzerine harekete geçti. Fenerbahçe Derneği üyeleri, okuldaki down sendromlu öğrencilerin eğitimlerini daha iyi şartlarda yapabilmeleri için her türlü teknolojik imkanı kullanarak bir sınıf dizayn etti.

Sınıfın açılışında konuşan Konya Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Bülent Kaşdoğan, kendilerine bir eğitim yuvasından gelen yardım isteğini geri çevirmelerinin mümkün olmadığını söyledi.

Fenerbahçeliler Derneği’nin birçok sosyal sorumluluk projesine imza attığını belirten Başkan Kaşdoğan, down sendromlu öğrencilerin eğitim göreceği sınıf için hiçbir masraftan kaçınmadıklarını ifade etti.

Kendilerine gelen bir okul yapılması yönündeki talebi değerlendirmeye aldıklarını müjdeleyen Kaşdoğan, dernek üyelerine katkılarından dolayı teşekkür etti.

Selçuklu İlçe Kaymakamı Ali Rıza Çalışır ise Fenerbahçeliler Derneği’nin eğitim konusundaki hassasiyetine teşekkür etti.

Eğitimin öneminin herkes tarafından bilindiğini hatırlatan Kaymakam Çalışır, “Bugünkü açılış söylemin eyleme dönüşmesidir. Selçuklu ilçesinde 14 okulda 28 şubede 158 bedensel ve zihinsel engelli yavrumuz eğitim görüyor. Konya Fenerbahçeliler Derneği yetkililerinin katkılarıyla birçok öğrencimiz daha kendilerine uygun olan sınıfta eğitim görecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Özel Eğitim Sınıfı’nın açılışına Konya Valisi Aydın Nezih Doğan’ın eşi Hatice Doğan, Selçuklu Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Haberler

Bir cevap yazın