Zihinsel Engellilere Gıda Yardımı Yapıldı

Zihinsel Engellilere Gıda Yardımı Yapıldı

Zihinsel Engellilere Gıda Yardımı Yapıldı

Ankara’nın Gölbaşı İlçesinde, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’na (ziçev) Atek Koleji İlkögretim Okul Aile Birliği…

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’na (ZİÇEV) ATEK Koleji İlkögretim Okul Aile Birliği tarafından kuru gıda yardımı yapıldı.

Merkezi Gölbaşı’nda bulunan Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’na bir ziyaret gerçekleştiren ATEK Koleji İlkögretim Okulu Okul Aile Birliği, kuru gıda yardımında bulundu.

ATEK Koleji İlkögretim Okul Müdürü Cavidan Varlı ile Okul Aile Birliği Yöneticileri Onur Ekinci ve Mehtap Konuk tarafından yapılan ziyaret sırasında engelli çocuklar da ziyaret edildi.

ZİÇEV Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Meral Gümüş, Türkiye’de 15 şubesi bulunan vakıfta yaklaşık 2 bin öğrenci bulunduğunu belirterek, yardımlarından dolayı teşekkür etti.

Ziyaret sırasında, ZİÇEV Gölbaşı Rehabilitasyon Merkezi’nde 88 ögrencinin bulunduğunu bunlardan 8 ögrencinin yatılı kaldığını belirten Meral Gümüş, ‘Vakfımızın merkezi yaklaşık 100 dönümlük bir arazi üzerinde kurulmuştur. Amacımız, Zihinsel engelli imajını değiştirmek istiyoruz, Engellilerinde çok şeyler başarabileceğini göstermek istiyoruz. AFSAD üyeleri örgencilerimize fotografçılığı ögretiyor. Fotoğraf sergisi açtık. Önceki yıllarda Halk Eğitim Müdürlüğü bu çoçuklara kurs açardı, şimdi kurs açılıp, usta ögretici verilmiyor.’ diye konuşarak, ATEK okul yöneticilerine öğrencilerle ortak çalışmalar yapılmasını teklif etti.

ATEK Koleji İlkögretim Okul Müdürü Cavidan Varlı da, engelli çocukların bakımının zorluğuna dikkat çekerek, ‘Bizler her zaman desteğe hazırız. Örgencilerimizle kaynaştırma programları olabilir, dostluk maçları olabilir. Okul Aile Birliğimiz tarafından ihtiyaç duyulduğu belirtilen kuru gıda yardımını yaptık. Bundan sonrada yardımcı olmaya çalışacağız.’ dedi.

ATEK Koleji İlkögretim Okul Aile Birliği, Makarna, Salça, Yağ, Pirinç, Mercimek, Fasulye, Nohut, Un, Bezelye, Bulgur ve Tuz gibi ürünlerden oluşan gıda yardımını okul yöneticilerine teslim etti.

Son Dakika

Bir cevap yazın