Eskişehir Valiliği Engelliler Koordinasyon Merkezi

 

 

25.08.2009 tarihinde kurularak  Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Tüzün Sokak No:9’da faaliyetlerine başlayan Eskişehir Valiliği Engelliler Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret eden Vali Mehmet Kılıçlar, Engelliler Koordinasyon Merkezi’nin amacının engelli bireylerin normal yaşama uyum sağlamaları ve yaşam standartlarını yükseltmek için gerekli önlemleri almak, kurumlar arası koordinasyonu sağlayarak engelleri hep birlikte geçebilmek olduğunu söyledi. 

Ziyaret esnasında kursiyerlerle sohbet eden Vali Mehmet Kılıçlar, Engelleri Bilişimle Kaldıralım projesi kapsamında Eskişehir Valiliği, İl Özel İdaresi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye İş Kurumu Eskişehir Şubesi işbirliği ile engelli vatandaşlarımıza bilgisayar işletmenliği sertifikası verilmesi hedeflendiğini belirtti.

Vali Mehmet Kılıçlar; “Merkezin ilerleyen süreçteki gelişimleri ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak; Rehabilitasyon ve Eğitim Birimi, Özürlülük Araştırmaları ve İstatistik Birimi, Proje Koordinasyon Birimi kurulmasına karar verilmiştir” dedi.

Eskişehir Valiliği Ar-Ge ve Proje Koordinasyon Merkezi’nin hazırlamış olduğu   ”Engelleri Bilişimle Kaldıralım – Bilgisayar İşletmenliği “ projesini yürütmek üzere kapılarını açarak  projeye ev sahipliği yapacağını belirten Eskişehir Valiliği Engelliler Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Nazan Güleryüzdemir; “Her dönem 20 engelli bireye kurs verilerek 4 dönemde toplamda 80 engelli vatandaşımızın sertifika verilmesi planlanmıştır” dedi.

1. Dönem sertifika programının 09.09.2009 tarihinde Engelliler Koordinasyon Merkezi de başladığını söyleyen Güleryüzdemir;  “3’ü görme engelli, 3’ü işitme engelli ve diğerleri de farklı özür gruplarından oluşan 20 kişilik grup çalışmalarına başlamış ve 1. dönem sertifika programının 22 Ekim 2009 tarihinde bitirilmesi planlanmıştır” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın