Son Yazılar

Hasta Yatağı İncelemesi: Sağlık ve Konforun Mükemmel Bir Birleşimi Profesyonel Seviyede Teknik Otomotiv Hizmetleri Türkiye’nin En İyi Tıbbi Cihaz Aksesuar Yedek Parça Firması – Hasmed Medikal En Kolay Araç Nasıl Kiralanır? Müzikle Hayatı Dolu Dolu Yaşayın Dünya’nın en hafif akülü tekerlekli sandalyesi: Wollex W807 Engelli bir insanın ne tür sorunları olabilir? Duygusal yaklaşımları nedir? Tekerlekli sandalye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler Akülü Tekerlekli Sandalyelerde Kalite Ve Konfor Önemlidir! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır?

Etimesgut'ta engellilere ebru kursu

Etimesgut’ta engellilere ebru kursu

Etimesgut Belediyesi Avrupa Birliği Masası’nın hazırladığı ‘Engelliler Ebru Öğreniyor’ projesinde ilk ders başladı.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’in de katıldığı ilk derste, engelli ve sağlıklı gençler ebru sanatında buluştu. Hanım Faaliyet Binası’nda düzenlenen kursta, su ve renklerin dansına birlikte fırça atan gençler büyük heyecan yaşadılar.

Projeye Tüm Engelli Aileleri Yardımlaşma Derneği (TEDAY) üyeleri de projeye destek sağlarken, dernek başkanı İlimdar Boztaş engellileri yalnız bırakmadı.

ENGELLİLER SOSYALLEŞECEK

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, kurdukları Avrupa Birliği Masası’nın örnek bir projeye imza attığını belirterek, “Engelli kardeşlerimizin toplumsal hayata daha fazla katılımını sağlamak ve sosyalleşmelerini desteklemek amacıyla ebru kursları açtık. Devlet Planlama Teşkilatı Avrupa Birliği Eğitim Ve Gençlik Programları Başkanlığı Ulusal Ajans tarafından finanse edilen projeye engelli ve sağlıklı gençlerden oluşan gruplarımız katılıyor. Belediye olarak eğitimle aşılamayacak hiçbir engel olmadığına inanıyoruz. Tüm engellilerimizi bu projeden yararlanmaya davet ediyorum” diye konuştu. Başkan Demirel, konuşmasının ardından, engellilerle birlikte ebru yaparak projeye destek oldu.

MUTLU OLDULAR

Kursiyerler, ilk derste ebru hocası Nuran Öner’den pratik bilgileri aldıktan sonra suya ilk fırçayı attılar. Kendi zevklerine göre renk seçimi yapan engellilerin mutlulukları yüzlerine yansıdı. Elleri fırça tutamayan engellilere sağlıklı arkadaşları yardımcı oldu. Kurs boyunca engelliler, ebru sanatını öğrenmenin yanı sıra birbirleriyle kaynaşıp, zihinsel ve fiziksel becerilerini geliştirecekler. 3 ay sürecek kurs sonunda engellilerin oluşturduğu çalışmalardan sergi açılacak.

Bir cevap yazın