Görme Engelliler, Belediye Başkanlarına Karne Verecek

Görme Engelliler, Belediye Başkanlarına Karne Verecek

Görme Engelliler, Belediye Başkanlarına Karne Verecek

Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şubesi, Hizmette Birinci Yılını Dolduran Belediye Başkanlarına Karne Verecek.

Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şubesi, hizmette birinci yılını dolduran belediye başkanlarına karne verecek. Belediye başkanları, bir yıl içerisinde engellilere yönelik yaptıkları hizmetler ölçüsünde zayıf, orta, iyi ve pekiyi derecelerinde karne alacak.

Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şube Başkanı Veli Özağan, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, 29 Mart 2009’da seçilen belediye başkanlarını takip etmek amacıyla oluşturdukları ‘Belediye Başkanlarını Takip Komisyonu’nun çalışmaları hakkında bilgi verdi. Özağan, bir yıllık süreçte belediye başkanlarının engellilere yönelik yaptıkları çalışmaları takip ettiklerini dile getirdi.

Belediye başkanlarının birçoğunun karnesinin zayıflarla dolu olduğunu söyleyen Özağan, düzenleyecekleri programla karnelerini belediye başkanlarına vereceklerini, bunu gelenek haline getireceklerini belirtti.

Hizmette birinci yılını dolduran 31 ilçe ve bir büyükşehir belediye başkanının bu süreçte engellilere yönelik yaptıkları çalışmaları takip ettiklerini anlatan Özağan, yapılan hizmetlere göre belediye başkanlarına not vereceklerini belirterek, “Şu anda belediyelerden engellilere yönelik yaptıkları çalışmalar ile ilgili bilgi istedik. Henüz bize dönen belediye olmadı. Şu anda beklemedeyiz. Belediyelerden gelecek bilgiler doğrultusunda belediye başkanlarına hem hizmet hem de davranış yönünden zayıf, orta, iyi ve pekiyi derecelerinde karne vereceğiz. Zaten hangi belediyenin engelliler için ne kadar çalıştığını biliyoruz, bir çoğunun notları şekillenmiş durumda. Bu noktada bir çok belediyenin karnesi zayıf.” dedi.

Özağan, yaklaşık bir ay sonra düzenleyecekleri programla belediye başkanlarına karnelerini takdim edeceklerini söyledi. Bundan sonra da gözlerinin belediye başkanları üzerinde olacağını ifade eden Özağan, bu karneyi belediye başkanlarına her sene vereceklerini, bu karneleri başkanların velisi olan seçmenlere de sunacaklarını vurguladı.

REKLAM PANOLARI YARGIYA TAŞINIYOR

Son günlerde kaldırımlarda artan reklam panolarına da dikkat çeken Özağan, bir çok problemle karşılaşan görme engellilerin, son günlerde sayısı artan reklam panolarından da müzdarip olduğunu dile getirdi. Kaldırımda yürümekte büyük güçlük çektiklerini anlatan Özağan, bu noktada yetkililerin gereken adımı atmalarını, aksi halde bu durumu yargıya taşıyacaklarını sözlerine ekledi.

Haberler

Bir cevap yazın