Son Yazılar

Engellilerin Hayatını Kolaylaştıran Mobil Uygulamalar Engellilerin İş Bulma Zorlukları Kamu ve Özel Alanlarda Engellilere Uygun Erişim Sorunları Dil Eğitimi Artık Engelsiz: Yenilikçi Uygulama ile Uzaktan Türkçe Öğreterek Para Kazanın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü: Engelsiz Bir Dünya İstiyoruz Engelliler İçin Yapılan İcatlar: Engelleri Aşan Teknolojinin Zaferi Engellilerin Yalnızlık Sorunsalı: İçsel Mücadele ve Toplumsal Katılım Son Bir Söz Haber Sitesi Parol Şurup Metsil Damla
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Haklarımızın farkındayız

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 1. Haklarımızın Farkındayız Paneli, Türkiye’de yaşayan engellilerin sıkıntılarını mercek altına alacak.

26 Şubat Cumartesi günü, saat 14.00’de, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek panelde, Türkiye’de yaşayan engelli vatandaşların hakları ele alınacak. Panele, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Fiziksel Engelliler Vakfı (FEV) Genel Sekreteri Lokman Ayva, konuşmacı olarak katılacak. Bu yıl ilk kez düzenlenen panel, engelli vatandaşların yaşadıkları sıkıntılara ışık tutacak.

Panele, Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra Sosyal Güvelik Kurumu, Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, İş ve İşçi Bulma Kurumu ile Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu da katılacak.

Olay