Hasta Yatağı

Hasta yatakları, hastaların rahatının sağlanabilmesi, vücut sağlıklarının korunması ve hareketlerinin kolaylaşması için tasarlanmış yatak tipleridir. Genel olarak ortopedik sınıfında değerlendirilir ki bu nedenle diğer tüm yataklardan fiyat bakımından farklılık gösterir. Hasta yataklarının özellikleri incelendiğinde bu fark açıkça görülebilir.

Hasta Yatağı

Hasta Yatağı

Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Hasta yatakları, hastaların rahatının sağlanabilmesi, vücut sağlıklarının korunması ve hareketlerinin kolaylaşması için tasarlanmış yatak tipleridir. Genel olarak ortopedik sınıfında değerlendirilir ki bu nedenle diğer tüm yataklardan fiyat bakımından farklılık gösterir. Hasta yataklarının özellikleri incelendiğinde bu fark açıkça görülebilir. Örneğin hastalar için tasarlanan yatakların taşıma kapasitesi, büyüklüğü, korkulukları ve uzunlukları normal yataktan farklıdır. En temel farklılık da aslında motor gücüne sahip olan yatak tipi olmalarıdır.

Yatalak Hasta Yatağı

Yatalak hasta yatakları olarak da bahsedilen medikal hasta yatakları, hastalar için de hastalarla ilgilenecek olan kişiler için de önemli kolaylıklar sunmaktadır. Hem hastaların kolay hareket etmesini sağlar hem de seçilen hasta yatağı tipine göre hastaların sırt bölgelerinde oluşan yaraları önler. Ayrıca hastalara ve yakınlarına kolaylık olması adına ikinci el hasta yatağı seçenekleri de mevcuttur.

Medikal Hasta Yatağı Fiyatları Ne Kadar?

Hasta karyolası olarak da bahsedebiliriz hasta yataklarından. Hasta yatakları ile ilgili en çok merak edilen konulardan birisi fiyattır. Tarafımıza sıklıkla medikal hasta yatağı fiyatları ile ilgili sorular gelmektedir. Bu durumda da yine hasta yatağı özelliklerine ve tiplerine göre fiyat farklılıklarını açıkça görebiliyoruz. Örneğin diğer motorlu hasta yataklarına göre 2 motorlu hasta yatakları daha ucuzdur. Tabi bunun yanında karyola başlığı, ek korkuluk vs. gibi eklemeler de fiyatta değişikliklere neden olmaktadır.

Hasta Yatağı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hasta yatakları, hastalar için büyük kolaylık ve konfor sağlamaktadır. Bu nedenle de seçimi oldukça önemlidir. Doğru seçim, hastanın hareket kısıtlamasına göre seçim yapılması vs. fazlasıyla önemlidir. Hareket edebilme özelliğine göre sınıflandırılan hasta yatakları, hastaların ne derece hareket edebildiklerine göre kategorilere ayrılmaktadır. Bu nedenle de hastanızın durumuna en uygun olacak hasta yatağı tipini seçmenizde fayda var. Peki ya hasta yatağı seçimlerinde nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle vücut sağlığını en iyi şekilde koruyacak olan hasta yatağını seçmelisiniz. Zaten hasta yatağı denilen şey de buna göre tasarlanmış olup hastaların vücut sağlığını bozmama odaklıdır. Hastanın vücut şeklini alan, bel kısımları belirli yumuşaklıkta olan hasta yatakları, hastalar için fazlasıyla önemli ve gereklidir. Hastanın hareket durumuna zıt özelliklere sahip olmalıdır yatak. Bütün bunlar hasta yatağı seçiminde önemli olan kriterlerdendir. Firmamızla iletişime geçerek hastanız için en ideal hasta yatağı tipini bulabilir ve detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Motorlu Hasta Yatağı Özellikleri Nelerdir?

Motorlu hasta yatağı ya da motorlu hasta karyolası olarak bahsedebildiğimiz yataklar, el ile değil kumanda ya da tuş ile ayarlanan yataklardır. Üzerinde bulunan motor tipine, motor sayısına vs. göre isimlendirilmekte ve işlev kazanmaktadır. Yatağın alt kısmında bulunan motor sistemi ile yatakların kullanımları kolaylaşır. Tek motorlu hasta yatakları özellikleri, sadece sırt bölgesinin hareket edebiliyor olup yatış açısının ayarlanır olmasıdır. İki motorlu hasta yatağı özellikleri de hem sırt hem de ayak kısmının hareket edebiliyor olmasıdır. Üç motorlu hasta yataklarının özellikleri, ayak ve bel hareketi yanı sıra yükseklik ayarlanabilme özelliği olmasıdır. Dört motorlular ise tüm bunlara ek olarak kan basıncının düzenlenmesinde de yardımcı olur.

Motorlu Hasta Karyolası Avantajları

Motorlu hasta yatakları avantajları, oldukça çok sayıdadır ve her bir avantaj, hastanın bir şekilde daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Konforlu ve rahat bir yatma deneyimi elde edilmiş olur ve motorlu hasta yatakları sayesinde hastanın sırt ve bel ağrıları son bulmuş olur. Ayrıca sürekli yatmak zorunda olanlar için de yara oluşumunu önleyici tipler mevcuttur. Firmamız tarafından sunulan ELT 120, ELT 200, ELT 210, ELT 220, ELT 230, ELT 240, ELT 250, ELT 260, ELT 310, ELT 320, ELT 330, ELT 400, ELT 410, ELT 420, ELT 430, ELT 440, ELT 450, hasta yatakları konforunuz için oldukça avantajlıdır. Web sitemizden tüm detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

https://www.elitsaglikurunleri.com/

Bizi Destekleyenler: evden eve nakliyat