Son Yazılar

Duymer ile Engelsiz Bir Hayat: İşitme Kaybına Son! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır? <strong>2023 Yılı Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları</strong> Engelli Bakım Evine Yerleşme Şartları Nelerdir? <strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul

Engellileri anlamak için onlarla empati kurun, onlara daha fazla yaklaşarak günlük hayatta yaşadıkları sorunları görün. Engelli vatandaşların hayata nasıl sıkı bağlandığını, büyük başarılar için gayretli çabalarını görmek, onlara gereken desteği vermek için bir bütün olmak gerekir. Her gün ne gibi sorunlar ile karşılaştığını anlamak, yaşadıkları sıkıntıların nasıl üstesinden geldiğini görmek için her vatandaş kendisini bir engelli gibi düşünmeli ve attığı adımı sorgulamalıdır.

Engelleri Ortadan Birlikte Kaldırmak

Engellilerin yaşadıkları sorunlara çözüm bulmak için bir engelli gibi yaşamak gerekmez. Günlük hayatın içerisinde karşılaştıkları sorunları çözüme kavuşturmak, onların önünde set olan engelleri kaldırmak ve her alanda onlarında faydalanabileceği bölümler yapmak gerekmektedir. Örneğin bir merdivenin yanına kullanılabilecek bir rampa yapılması gibi basit uygulamalar.

Engelliler İle Yükselmek

Unutulmamalıdır ki engelli vatandaşların önündeki en büyük engel, uzak ve anlayışsız insanlardır. Herkes üstüne düşeni yapıp, bir engelli gibi düşünüp, onun gibi karar verme özenini gösterdiği takdirde, dünyanın güzelliklerinden herkes faydalanacaktır. Şikâyetsiz bir toplumun göstermiş olduğu gelişimi yakalamak, yükselişe ayak uydurmak için sorunsuzluğun önü açılmalıdır.

Engelliyim.net