Son Yazılar

Sinemada Ruh Sağlığı: Akıl Sağlığı Sorunlarına Odaklanan Filmler Hidrosefali Nedir? Engelliler İçin Sanatla Buluşmak: Bir İfade Özgürlüğü ve Toplumsal Bağlantı VK Film İzle: En Popüler Platformun Kapsamlı Tanıtımı ve İncelemesi Engelli Bakımevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri Kaliteli Online Film İzleme Sitesi: Sinemakolik Engelli Grupları ve Hastalıkları: Detaylı Rehber ve Bilgiler Engelli öğrencilerin Karşılaştığı Zorluklar: Eğitim Sistemi ve Çözüm Yolları Kas Hastalıkları: Muscular Distrofiler Hakkında Bilgiler 2024 Yılında Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Olacak?
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Engellileri anlamak için onlarla empati kurun, onlara daha fazla yaklaşarak günlük hayatta yaşadıkları sorunları görün. Engelli vatandaşların hayata nasıl sıkı bağlandığını, büyük başarılar için gayretli çabalarını görmek, onlara gereken desteği vermek için bir bütün olmak gerekir. Her gün ne gibi sorunlar ile karşılaştığını anlamak, yaşadıkları sıkıntıların nasıl üstesinden geldiğini görmek için her vatandaş kendisini bir engelli gibi düşünmeli ve attığı adımı sorgulamalıdır.

Engelleri Ortadan Birlikte Kaldırmak

Engellilerin yaşadıkları sorunlara çözüm bulmak için bir engelli gibi yaşamak gerekmez. Günlük hayatın içerisinde karşılaştıkları sorunları çözüme kavuşturmak, onların önünde set olan engelleri kaldırmak ve her alanda onlarında faydalanabileceği bölümler yapmak gerekmektedir. Örneğin bir merdivenin yanına kullanılabilecek bir rampa yapılması gibi basit uygulamalar.

Engelliler İle Yükselmek

Unutulmamalıdır ki engelli vatandaşların önündeki en büyük engel, uzak ve anlayışsız insanlardır. Herkes üstüne düşeni yapıp, bir engelli gibi düşünüp, onun gibi karar verme özenini gösterdiği takdirde, dünyanın güzelliklerinden herkes faydalanacaktır. Şikâyetsiz bir toplumun göstermiş olduğu gelişimi yakalamak, yükselişe ayak uydurmak için sorunsuzluğun önü açılmalıdır.

Engelliyim.net