Hayata tek parmakla tutunuyor!

Hayata tek parmakla tutunuyor!

Hayata tek parmakla tutunuyor!

Hayata tek parmağıyla tutunmaya çalışan bu adamın tek isteği var!

Kan uyuşmazlığı nedeniyle sakat doğan ve hayata sadece 1 parmakla tutunmaya çalışan Uşaklı İsa Songür, biyonik protez kol için destek istiyor. Normal bir insanın yapabildiği her işi görebilen 27 yaşındaki Songür, şarkı sözleri de yazdığını belirterek üniversite mezunu olmasına rağmen engelli olduğu için iş bulamadığını söyledi.

TEK İSTEĞİ VAR!

Uşak merkeze bağlı Bozköy köyünde dünyaya gelen ve anne babasının kan uyuşmazlığı nedeniyle sol kolu ve diğer elinde 4 parmağı olmayan İsa Songür’ün tek isteği biyonik protez kol. Maddi durumu olmadığı için biyonik protez kol taktıramadığını ve hayata bir parmakla tutunmaya çalıştığını anlatan Songür, Aksaray Üniversitesi Süt ve Süt Ürünleri Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun olduğunu, 2008’de  süt  teknikeri olarak staj yapmasına karşın engelli olmasından dolayı iş bulamadığını kaydetti.

YAPIMCILAR ACIMADI!

Şarkı sözleri yazmayı sevdiğini ve sesini duyurmak için “Hayalin İçin Söyle” yarışmasının elemelerine  katıldığını  finale kalmasına rağmen yapımcıların kendisini yarışmanın finallerine kabul etmediğini anlatan İsa Songür, “Sadaka istemiyorum, dilenecek olsam cami önünde mendil açarım”dedi.

TEK PARMAK ON MARİFET!

Bilgisayar kullanabilen, telefonla konuşan ve normal bir insanın yaptığı her şeyi yapabilen tek parmaklı İsa, bir ara sigortalı bir işe girdiğini bu nedenle de devletten aldığı engelli maaşını da o dönem için iptal ettirdiğini söyledi.

BANA KIZ VERMEDİLER!

  Bugüne  kadar hakkıyla çalışıp para kazandığını da anlatan Songür, “Çok sevmeme rağmen evlenemedim. Çünkü sevdiğim insanın ailesi benim engelli olduğumu ve kızlarına ömür boyu bakamayacağımı düşündü. Şarkı sözleri yazmayı ve beste yapmayı çok seviyorum. Eğer bestelerimi satabilirsem, biyonik kolu yaptırabilecek parayı kazanabilirim. Sosyal Güvenlik Kurumu, biyonik protez kolu karşılamıyor. Yaklaşık 60 bin TL kazanmam durumunda ilk işim engelimden kurtulmak olacak. Bana şans verilmesi halinde neler yapabileceğimi göstermek istiyorum. Çalışarak para kazanamazsam yetkililerden biyonik protez kol için bana yardım etmelerini istiyorum”dedi.

Bir cevap yazın