Her Engelli İçin Bir Ağaç Kampanyası

Her Engelli İçin Bir Ağaç Kampanyası

Her Engelli İçin Bir Ağaç Kampanyası

Sakatlar Haftası nedeniyle Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Mustafapaşa belde belediyesi ile Ürgüp Özel Sarnıç Bakım Merkezi…

Ürgüp’e bağlı Mustafapaşa beldesindeki Damsa barajında gerçekleştirilen ağaç dikim törenine Nevşehir Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin, Vali Yardımcısı İbrahim Süha Karaboran, Ürgüp Kaymakamı Çetin Oktay Kaldırım, Mustafapaşa Belediye Başkanı Levent Ak ile engelliler ile yakınları katıldı.

Sakatlar Haftası nedeniyle düzenlenen programda ağaç diken engelliler duygusal anlar yaşadı. Nevşehir Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin, ağaçlandırma çalışmalarını önemsediklerini belirterek; “Ağaçlandırma gerçekten çok önemli bir proje. Meslek hayatımızda en fazla önem verdiğimiz ve idrak ettiğimiz hususlardan biri. Ağacın havası, erozyonu önleyici etkisi ve daha sayamadığımız birçok faydası bulunmaktadır. Onun için bizler de özellikle Kapadokya bölgesinde ağaçlandırma çalışmalarını çok önemsiyoruz. Tabii ki bunları sadece dikmekle kalmayacağız. Koruması daha da önemli bir konu. Artık her kuruluşun bunu bir milli görev olarak değerlendirmesi lazım. Ağaçlandırma konusunda destek veren belediyelerimizi ve kurumlarımızı tebrik ediyoruz. Bundan sonraki dönemde ağaçlandırma çalışmalarımız hız kazanacak.” dedi.

Mustafapaşa Belediye Başkanı Levent Ak ise bölgenin tek barajı olma özelliğini taşıyan Damsa Barajı için ileri ki dönemlerde çok güzel projeler gerçekleştireceklerini belirtti.

Baraj etrafındaki dere ıslahını tamamladıklarını anlatan Ak, “Barajımız açıldı açılalı dere kenarında bir ıslah çalışması yapılmamıştı. Onu da tamamlamış olduk. Bununla birlikte sivrisinek sorunu da ortadan kalktı. Geçen yıl ilkini bu yıl ize ikincisini düzenlediğimiz etkinlikte Ürgüp Özel Sarnıç Merkezi’nin yanı sıra Ürgüp 80. yıl Hanife Memiş Aksoy Rehabilitasyon Merkezi, Hacıbektaş Huzurevi Müdürlüğü, Gümüşkent Rehabilitasyon Merkezi, Yetiştirme Yurt Müdürlüğü, Kadın Sığınma Evi Müdürlüğü ve Özel Büşra Bakım Merkezi’nde yürüttüğümüz ağaçlandırma çalışmalarına katılan yaklaşık 3 bin kişi ile barajımızı daha güzel bir görünüme kavuşturduk.” diye konuştu. Başkan Ak, Sakatlar Haftasını geleneksel hale getireceklerini, böylece engellilerin gönüllerince piknik yapıp eğlenebileceklerini vurguladı.

Cafe Siyaset

Bir cevap yazın