İş Dünyasında Engelli Farkındalığını Arttıran Firmalara Engelsiz Kariyer’den Ödül

Engelsiz Kariyer’den ‘1. İŞVEREN FARKINDALIK ÖDÜLLERİ’

 

Türkiye’nin İlk Engelliler İnsan Kaynakları ve Kariyer Portalı Engelsiz Kariyer, insan kaynakları ve kariyer dünyasında işverenlerin doğru ve nitelikli engelli adaylara ulaşmasını, engelli işgücü piyasasının oluşmasını, kariyer planlamasında fırsat eşitliğinin sağlanması gibi kazandırdığı yeniliklerle sektörde kendi alanında hem ilk hem de tematik marka olarak öncülük yapmaktadır. 

İş dünyasında engelli farkındalığını arttıran firmalara Engelsiz Kariyer’den ödül.
 
2010 yılında ilk kez düzenlenen ‘1. İŞVEREN FARKINDALIK ÖDÜLÜ’ ile Engelsiz Kariyer’e Kurumsal Üye olan firmalar arasından seçilen üç firma ödüle layık görüldü.
 
Firmaların engelli adaylara; mülakat, seçme ve yerleştirme sürecinde sağlanan iş olanakları, doğru pozisyonlanlarda görev verilmesi, diğer çalışanlarla ayrım gözetmeksizin fırsat eşitliği oluşturulması, devamlılık ve verimlilik sağlanması ve engelli çalışanların işveren memnuniyetleri gibi benzer önemli başlıklardan oluşan değerlendirmelerimiz sonucu; profesyonel yaklaşım, duyarlılık ve farkındalık örneği sergileyen Finans Emeklilik, Best Buy ve Eczacıbaşı – Lincoln Electrik Askaynak firmaları danışman ve değerlendirme kurulumuz tarafından İŞVEREN FARKINDALIK ÖDÜLÜ 2010’ ödülüne layık görülmüştür.
 
Ödül töreni; 14.04.2010 tarihinde Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek 15. İnsan Kaynakları Zirvesi ve Fuarı kapsamında saat: 15.50’de Management Center Turkey ve Engelsiz Kariyer ve Eventus’un ev sahipliğinde düzenlenecek ‘İş Dünyasında Önyargılar Engelliler için Kalkacak Herşey Değişecek’ başlıklı seminer programı içinde firmalara takdim edilecektir.

http://www.engelsizkariyer.com/Yazi.aspx?id=137

Bir cevap yazın