İşitme Engelliler Halk Oyunları Finali Kaş’ta Yapıldı

İşitme Engelliler Halk Oyunları Finali Kaş'ta Yapıldı

İşitme Engelliler Halk Oyunları Finali Kaş’ta Yapıldı

İşitme Engelliler İlköğretim Okulları ve Meslek Liseleri Halk Oyunları Yarışmasının Türkiye Finali, Antalya’nın Kaş İlçesinde Yapıldı

İşitme Engelliler İlköğretim Okulları ve Meslek Liseleri Halk Oyunları Yarışmasının Türkiye finali, Antalya’nın Kaş ilçesinde yapıldı. Yarışmalarda, ilköğretim okullarında Amasya Lokman Hekim İlköğretim Okulu, meslek liselerinde İstanbul Yeditepe Özel Eğitim Meslek Lisesi birinci oldu.

Kaş Yat Limanı’nda başlayan ve akşam geç saatlere kadar devam eden finallere, 21 ilden 16 ilköğretim okulu ile 8 meslek lisesinden ekipler katıldı. Yarışmaya katılan ekipler, kural gereği, ‘giysi’, ‘müzik’ ve ‘oyun’ olmak üzere üç bölümde, 100 tam puan üzerinden değerlendirildi.

Seçici kurulun değerlendirmesinde, ilköğretim okullarında Amasya ekibi 89,40 puanla birinciliği alırken, 88,40 puan alan iki okuldan Van Abdurrahmanlar Gaziler İşitme Engelli İlköğretim Okulu seçici kurul kararıyla ikinci, aynı puanı alan Adana Seyhan İşitme İlköğretim Okulu üçüncü oldu.

Meslek liseleri arasında ise, İstanbul Yeditepe Özel Eğitim Meslek Lisesi 91,20 puanla birinci oldu. 90,40 puan alan iki okuldan yine seçici kurul kararıyla Çanakkale Anafartalar Özel Eğitim Meslek Lisesi ikinci, Trabzon Çamlı Özel Meslek Lisesi üçüncülüğü aldı.

Yarışma dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığı adına İbrahim Halil Ağaçkanlı tarafından, Kaş Kaymakamı Süleyman Yılmaz, Belediye Başkanı Abdullah Gültekin ve İlçe Milli Eğitin Müdürü Ferman Akbulut’a, işitme engelliler halk oyunlar finalleri anısına plaket verildi. Halk Oyunları yarışmalarını gece geç saatlerine kadar Kaşlı vatandaşların yanı sıra ilçeye tatile gelen yerli ve yabancı turistler ve yat limanında konaklayan turistler de teknelerinden büyük bir ilgiyle izlediler.

Bir cevap yazın