Son Yazılar

Hasta Yatağı İncelemesi: Sağlık ve Konforun Mükemmel Bir Birleşimi Profesyonel Seviyede Teknik Otomotiv Hizmetleri Türkiye’nin En İyi Tıbbi Cihaz Aksesuar Yedek Parça Firması – Hasmed Medikal En Kolay Araç Nasıl Kiralanır? Müzikle Hayatı Dolu Dolu Yaşayın Dünya’nın en hafif akülü tekerlekli sandalyesi: Wollex W807 Engelli bir insanın ne tür sorunları olabilir? Duygusal yaklaşımları nedir? Tekerlekli sandalye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler Akülü Tekerlekli Sandalyelerde Kalite Ve Konfor Önemlidir! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır?

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Anadolu Engelliler Derneği Başkanı İsmail Korkut, Milli Eğitim Bakanlığı’nın engelli alımı ile ilgili olarak başvurular

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Anadolu Engelliler Derneği Başkanı İsmail Korkut, Milli Eğitim Bakanlığı’nın engelli alımı ile ilgili olarak başvuruların yapabileceği yerler için İl Milli Eğitim Müdürlüklerini göstermesini tepkiyle karşıladıklarını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı 2010 yılı özürlü personel alımı ile ilgili başvuru yerlerinin İl Milli Eğitim Müdürlükleri olduğunu açıklamasının ardından Alaplı Anadolu Engelliler Derneği Başkanı İsmail Korkut, 60 kilometre yol kat ederek başvurusunu yaptı. Özürlü sınavına girmek için üç kez 60 kilometre yol gideceklerini belirten Korkut, Milli Eğitim Bakanlığı’nın uygulamasına tepki gösterdi. Korkut, “Alaplı’da özürlü personel sınavına girecek beş arkadaşımız var. Bunlardan biride benim, Milli Eğitim Bakanlığı özürlülerin başvururu yapabilecekleri yerler için İl Milli Eğitim Müdürlüklerini gösterdi. Sınava girmek için engelli arkadaşlarımızla beraber 3 kez 60 kilometre yol gideceğiz. Oysaki İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gitmektense, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine özürlü arkadaşlarımız başvursa, bu kadar çile çekmeyiz. Sınav giriş belgesi almak içi son bir 60 kilometre yolum kaldı. Bakanlığın bu anlayışını anlamıyoruz. Oysa posta yoluyla ya da internet yoluyla özürlü arkadaşlarımıza başvuru belgeleri gelse özürlü arkadaşlarımız bu kadar sıkıntı yaşamaz” dedi.

 

ZONGULDAK (İHA)

Bir cevap yazın