Lösemilinin Emeklilik Mücadelesi

SGK Ölümüne Rapor, Mezarda Emeklilik Formulü

 

Lösemi hastayım bir yılı aşkındır malulen emeklilik için SGK ile uğraşıyorum. Emekliliğime 2 yıl kala hastalığım nedeniyle çalışamaz duruma geldim. SGK nın da bize sunduğu bir hak varmış. Malulen emeklilik diye. Bakın ayrıntıların bir kısmı aşağıda:

SGK’ya 16.07.08 tarihinde Mersin Üniversi kurul raporu ile başvurdum. Kurul %70 özürlü olarak karar almıştır.

Başvurunun hemen ardından bulunduğumuz bölgedeki SGK, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinin Kurul Raporunun geçerli olmayacağını ve Devlet Hastanesinden yeni bir kurul raporu alınması gerektiğini bildirmiştir..

Mersin Devlet Hastanesinden belirtildiği üzere yeni bir rapor alınıp SGK’ya iletilmiştir.

Mevcut rapora 4-5 ay sonra, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesinden yeni bir Kurul Raporu almamız gerektiğini belirten bir cevap gelmiştir.

Bunun üzerine, Mersin Üniversitesinden yeni bir rapor alınıp SGK’ya iletilmiştir.

Ardından gelen cevapta doktorun hastanın son durumu ile ilgili bir raporunu isteyen yazı gelmiştir.

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesinden belirtilen rapor alınıp SGK’ya gönderilmiştir.

06.07.2009 tarihinde gelen yazıda aynı araştırma hastanesinden tekrar bir kurul raporu istendiği yazıyor. Son gelen belgede hiç bir gerekçe belirtilmemiştir.

Kanser hastası olmam sebebiyle steril bir ortamda yaşamam gerekmektedir. Zaten kansızım kurul raporu için verecek kanda kalmadı artık.

SGK daha kaçtane kurul raporu isteyecek ? (3 kurul raporu 1 doktor raporu verildi)

Komediye bakın Levent Kırca skeçlerinden bir örnek sanki. Tıp Fakültesi raporunu götürüyoruz olmaz Devlet Hastanesi Raporu diyor. Devlet götürüyoruz yok Tıp Fakültesi Diyor, cevap gelene kadar 4-5 ay geçiyor, e bunun süresi geçmiş bir daha rapor al diyor, bir daha alıyoruz onunda süresi geçiyor tabiki, bu şekilde sonsuza kadar gidiyor

 

SGK beni ve benim gibileri başından atmak için ölümüne kurul raporu istiyor.

Memurlar

Bir cevap yazın