Asansör’de Bacağı Koptu

Giresun’un Görele ilçesinde ikamet eden Nazım-Sıdıka Günaydın ailesinin oğulları Mücahit Günaydın (10) evine gitmek için bindiği asansörde ayağının sıkışması sonucu sağ bacağını kaybetti.

Görele Temelkovu Bulvarı, Bozaci Mahallesi, Kemalgeli Apartmanı’nın önünde oyun oynadıktan sonra evinin yolunu tutan minik Mücahit başına geleceklerden adeta habersizdi. KTÜ’de yapılan operasyonla talihsiz Mücahit’in bacağı sağ diz kapağından yapılan ameliyatla kesildi. Ailenin tek oğlu olan Mücahit olay sonrası Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Kalp Damar Cerrahı Servisi’nde tedavi altında tutuluyor.

 

Top Değil Bilinçsizlik Vakası

 

Görele Mehmet Gürel İlköğretim Okulu 5. Sınıf başarılı öğrencilerinden olan Mücahit’in acılı babası Nazım Günaydın olayı şöyle anlattı: “Oğlum oyun oynadığı topla beraber asansöre zemin katından giriş yaptı. Elindeki top düşerek asansör aralığına geldi. Oğlum topu ayağıyla almaya çalışırken bacağını hareket eden asansöre kaptırdı. Bir top sığacak kadar bir boşluk olması oğlumu bacağından etti”

 

Asansör Tehlike Saçıyor

 

Apartmanlarındaki asansörün eski asansör olduğunu kaydeden baba Nazım Günaydın konuyu adli mercilere intikal ettirdiğini söyledi. Başka çocukların bu vakalarla karşılaşmaması için yetkilileri ağır eleştirilere tutuna baba Günaydın, “Asansörde koruma olmalı. Asansörün 1.kat ve 2. Katların duvarla olan mesafeleri çok geniş. Buna yetkililer nasıl izin nasıl ruhsat veriyor.

 

Bu asansöre görme engelli bir vatandaşımız binse belki onun da iki ayağı belki de canı gidebilir. Buna yetkililer el atmalı. Bunda asansör şirketi ve apartman yönetiminin büyük bilinçsizliği ve hatası vardır. Bu tip asansörlere devlet izin vermemelidir”

 

Asansör’de sağ bacağını kaybeden minik Mücahit’in birde 15 yaşında Seval adında kız kardeşinin olduğu öğrenildi.

 

Öte yandan asansörün camlarının kırık olması etrafa tehlike arz ederken söz konusu asansör kullanıma kapatıldı.

Taka Gazete

Bir cevap yazın