Niğde’de engelliler için örnek kampanya

Niğde'de engelliler için örnek kampanya

Niğde’de engelliler için örnek kampanya

 

Engellilerin sosyal hayata katılmasında akülü araçlar büyük önem taşıyor. Niğde’liler bunun için kampanya başlattı.

Niğde’de yaşayan ortopedik engelli vatandaşların gündelik hayata daha rahat katılabilmeleri için Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası başlatıldı. İnternet üzerinden bu kampanyaya destek verilebilir.

Vali Yardımcısı Polat Kara ve Merkez İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ramazan Ferhat, Türkiye Sakatlar Derneği Niğde Şubesi’ne yürütülmekte olan Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası ve derneğin saptadığı ilimizdeki ihtiyaç sahibi özürlülere SYDV’nin yapabileceği yardımlarla ilgili görüşmek üzere bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Sakatlar Derneği Niğde Şubesi Başkanı Aydın Yıldırım ve dernek mensupları hazır bulundular.

SYDV’DEN TAM DESTEK

Derneğin Süleyman Fethi Caddesi Kapalı Spor Salonu Karşısı’ndaki merkezinde gerçekleşen ziyarette Niğde Valiliği’nin 14/01/2010 tarih ve 18 Sayılı olur izni kapsamında sürdürülmekte olan Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası hakkında bilgi alan Vali Yardımcısı Polat Kara ve SYDV Müdürü Ramazan Ferhat, ilimizdeki özürlülere vakıf olarak ellerinden geleni yapma hedefinde olduklarını belirtiler. Vali Yardımcısı Polat Kara, son durum hakkında bilgi aldığı kampanyanın öneminin de altını çizdi.

NİĞDELİLERDEN DESTEK TALEBİ

Dernek mensupları, Niğde’de yaşayan ortopedik engelli vatandaşlarımızın günlük yaşamlarında hareket etme imkânına kavuşmalarının gerekliliğinden hareketle ortopedik engelli vatandaşlarımızın söz konusu bu durumlarının değişmesi çağdaş ve sosyal yaşamın en önemli unsurlarından olan bireysel hareket etme özgürlüğüne kavuşması amacıyla başlatılan Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası’nın verimli bir şekilde sürdüğünü ve kampanyanın şeffaf biçimde devam ettiğini, dileyenlerin ve desteklemek isteyenlerin www. http://www.nigdedestekol.org adresine girmelerinin yeterli olduğunu ifade ettiler.

İnternet Haber

Bir cevap yazın