O Artık Daha Özgür!

O Artık Daha Özgür!

O Artık Daha Özgür!

Samsun’da engelli olduğu için oğlu ve eşine bağlı kalmak zorunda olan Selahattin Yavuz’a, Vali Güzeloğlu’nun desteğiyle, akülü tekerlekli sandalye hediye edildi.

Daha önce tekerlekli sandalyeyle hayatını devam ettiren, ancak oğlu ve eşine bağımlı hareket etmek zorunda kalan Selahattin Yavuz’a Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun desteğiyle akülü tekerlekli sandalye hediye edildi. Yavuz’a sandalyesi, Samsun Valiliği’nde teslim edildi. Samsun Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Cemile Aygül, Yavuz’un bu sandalye sayesinde tüm ihtiyaçlarını kendisinin karşılayabileceğini belirtti.

Akülü tekerlekli sandalyenin alınmasından dolayı çok mutlu oluğunu söyleyen Selahattin Yavuz, “Öncelikle bu aracın alınmasına vesile olan Samsun Valimiz’e sonsuz teşekkürler ediyorum. Ayrıca, Cemile Hanım’a da bizimle ilgilendiği için teşekkür ederim. Bu çok güzel bir duygu. Bu tip akülü araçlar ihtiyacı olanlara da inşallah nasip olur. Bu araç olmadan önce oğlum ve eşimin yardımıyla dolaşabiliyordum. Sürekli onların zamanını aldığım için üzülüyordum. Artık onlar olmadan ve zamanlarını almadan da özgürce dolaşabileceğim. Bu akülü tekerlekli sandalye benim elim ayağım olacak” dedi.

Bir cevap yazın