Engelli Çocuklar Merkezi Öğrenci Bekliyor

Engelli Çocuklar Merkezi Öğrenci Bekliyor

Engelli Çocuklar Merkezi Öğrenci Bekliyor

Malatya İnönü Üniversitesi Engelli Çocuklar Merkezi’nin yeni öğrencilerini beklediği bildirildi.

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ ENGELLİ ÇOCUKLAR MERKEZİ ÖĞRENCİ BEKLİYOR

İnönü Üniversitesi tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “İnönü Üniversitesi Engelli Çocuklar Araştırma ve Uygulama Merkezi, verdiği modern hizmetle kısa zamanda çekim merkezi haline gelmeyi başardı. Alanında uzman, etkin bir kadroyla hizmete başlayan merkez, zihinsel ve bedensel engelliler ile yaygın gelişim bozukluğu ve özel öğrenme güçlüğü sorunları yaşayan öğrencilere teknik altyapısı güçlü, modern bir hizmet sunuyor” ifadeler kullanıldı.

“Engelli çocuklara yönelik olarak hazırlanan birçok programı bünyesinde barındıran merkezin hizmetlerinden eğitsel ve tıbbi tanısı konulmuş öğrenciler, her an kayıt yaptırıp ücretsiz olarak yararlanabiliyorlar” denilen açıklamanın son bölümünde şunlar belirtildi:

“Üniversitelerin asli vazifelerinden birisinin de bilimsel çalışmaların toplum yararına kullanılması olduğu bilinciyle hareket eden üniversitemiz, Engelli Çocuklar Araştırma ve Uygulama Merkezi’nden hizmet alan öğrencilerine tüm sosyal imkanlarını da açıyor. Öğrencilerini özel servislerle evlerinden alan merkezde her şey öğrencilerin ve ailelerin rahatlığı düşünülerek hazırlanıyor. Bireysel ve grup çalışmalarının olduğu Merkez, sunduğu hizmetlerden yararlanacak yeni öğrencilerini bekliyor.”

Bir cevap yazın