Engellilere verilen söz tutuldu!

Engellilere verilen söz tutuldu!

Engellilere verilen söz tutuldu!

Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek, Tokat Belediyesi olarak engelli vatandaşlara yönelik park sözünü yerine getirdiklerini kaydetti.

Yeşilırmak’ın yanında bulunan Tokat Belediyesi eski Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün bulunduğu alan engelli vatandaşlara yönelik olarak tahsis edilerek düzenleme yapıldı.

23 Nisan’da açılışı yapılacak parkta bedensel engelli çocuklara yönelik hazırlanmış olan oyun grupları ve çeşitli aktiviteler yapabilecekleri bir bina yer  alıyor . Başkan Çiçek, Tokat Belediyesi olarak engelli vatandaşlara yönelik rahat bir şekilde gezip,  oynayabilecekleri  bir park sözleri olduğunu ifade ederek,  “23 Nisan’da buranın açılışını yaparak bu sözümüzü yerine getireceğiz. Bu alanı bizlerden ticari olarak isteyenler oldu, sivil toplum kuruluşları, belediyemizin farklı birimleri orayı başka türlü değerlendirmek istedi. Ama biz başında beri belirlediğimiz gibi engelsiz yaşam parkı olarak orayı uygun gördük.

Yetmediği zaman parkın genişleme imkanı var. Resmiyette parkı kimin kullanacağına karar vereceğiz. Çünkü bu konuda şehrimizde bazı derneklerimizin talepleri var. Bizim niyetimizi orayı herkesin kullanabileceği şekilde değerlendirmek. Bu konuyu sosyal boyutu ile önemsiyoruz” dedi

Bir cevap yazın