Oğluna bakmak için 76 yaşında çalışıyor

Oğluna bakmak için 76 yaşında çalışıyor

Oğluna bakmak için 76 yaşında çalışıyor

Kırıkkale’de 76 yaşındaki sekiz çocuk annesi yaşlı kadın, evinin geçimini sağlamak ve yürüme engelli oğluna bakabilmek için simit satıyor.

Kırıkkale Belediyesi’nin, Cumhuriyet Meydanı’nda kendisine tahsis ettiği simit tezgahında simit satarak geçimini sağlayan Nabiye Yıldız (76), 40 yaşındaki engelli oğluna bakabilmek için verdiği mücadele ile örnek oluyor.

Bu günün Anneler Günü olduğunu, oğluyla birlikte simit sattıkları sırada Ankara’da öğretmenlik yapan kızının kendisini aramasıyla öğrendiğini anlatan yaşlı kadın, mutluluğunu etrafındakilerle paylaştı.

Eşinin 10 yıl önce vefat ettiğini, Kırıkkale Belediyesi’nin, kendilerine tahsis ettiği simit tezgahında simit satarak evlerinin geçimini sağlamaya çalıştığını dile getiren Yıldız, dört kız ve dört erkek olmak üzere sekiz çocuğunun olduğunu söyledi.

Telefonla öğrendi

İki oğlunun vefat ettiğini, kızlarının ve bir oğlunun ise evlenerek kendisinden ayrıldığını belirten Nabiye Yıldız, her sabah olduğu gibi bu sabah da tezgahını açarak, simit sattığını anlattı.

Yıldız, “Ankara’daki öğretmen kızım aradı ve Anneler Günü’mü kutladı. Damadım ve diğer kızlarım da aradı. Anneler Günü’nden haberim yoktu” diye konuştu.

Oturdukları evin kiralık olduğunu, simit satışının yanında oğlunun sakatlık maaşı ile geçinmeye çalıştıklarını dile getiren yaşlı kadın, “Bu yaştan sonra akşama kadar simit tezgahı başında bekliyorum. Oğluma bakmakta artık zorlanıyorum. Bunun için oğluma bir iş istiyorum” dedi.

Bir cevap yazın