Önce hayat verdi şimdi dernek kuruyor

 Önce hayat verdi şimdi dernek kuruyor

Önce hayat verdi şimdi dernek kuruyor

YAKLAŞIK iki yıl önce yaptığı kök hücre bağışıyla 7 yaşındaki Burak isimli anemi hastası çocuğun hayatını kurtaran Kader Benli, lösemi hastalarına…

YAKLAŞIK iki yıl önce yaptığı kök hücre bağışıyla 7 yaşındaki Burak isimli anemi hastası çocuğun hayatını kurtaran Kader Benli, lösemi hastalarına ve ailelerine destek olmak ve halkı lösemi hakkında bilgilendirmek için dernek kuruyor.

Hamburg’da yaşayan ve bir ilaç şirketinde temsilci olarak çalışan Kader Benli, “Bir çok derneğimiz var, ama sağlık alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu sayısı yok denecek kadar az. Kurma çalışmalarına başladığımız dernekle lösemi hastalarına, ailelerine maddi ve manevi yardımda bulunmak, insanları bilgilendirip bu konudaki duyarlılığı artırmak amacındayız” dedi.

Destek sözü aldı

Dernek çalışmalarına geniş kitlelerin ilgisini çekmek için Almanya’nın ve Hamburg’un spor, sanat ve siyaset camiasından tanınmış kişilerle görüştüğü ve dernek çalışmalarına destek sözü aldığını söyleyen Kader Benli, “Her insanın lösemi hastalarına ve ailelerine bir umut olabileceği düşüncesiyle bu amaç doğrultusunda çalışan bir örgütlenmeye gitmeye karar verdim. Herkese elimizden gelen yardımı vermeye çalışacağız” diye konuştu. Şimdiden kalabalık bir kurucu heyet oluşturduğu belirten Kader Benli, derneğin Almanya genelinde faaliyet göstereceğini ifade ederek çalışmalara katılmak isteyenlerin kaderdilarabenli@hotmail.de elektronik posta adresine başvurabileceklerini söyledi.

Bir cevap yazın