Sakarya’da Kömürlük Dernek Adresi Olarak Gösterildi

Sakarya Kanser Derneği (KANSERDER) Kadın Komitesi Başkanı Nursel Çelik, evinin kömürlüğünü kendisinden habersiz bir derneğin adresi olarak gösterildiğini söyledi.

Çelik, yaptığı açıklamada, Sakarya Otizmi Tedavi ve Eğitim Derneği adında bir derneğin, evinin kömürlüğünü adres olarak gösterdiğini hatta Başbakanlık Türkiye İstatistik Kurumu’ndan bir zarf geldiğini belirtti. Kendisinden habersiz kömürlüğünü adres gösterenler hakkında Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacağını ifade eden Çelik, “Kömürlüğüme Başbakanlık Türkiye İstatistik Kurumu tarafından eğitim faaliyetleriyle ilgili resmi bir yazı geldi. Dernekler Masası’na ihbarda bulunuyorum. Gerekli incelemeyi yapınca, hangi dernek neredeymiş görürsünüz.” dedi.

Bu olayın kendisine daha önce yaşadığı bir olayı hatırlattığını ifade eden Çelik şöyle konuştu: “Anadolu Engelliler Federasyonu Başkanı Hülya Lüleci Özçelik Spastik Engelliler Derneğini kurduğunu ve kendisini de başkan olarak gösterdiğini belirterek Bana ‘dernek kurdum, seni başkan yaptım’ dedi. ‘Dernek nerede’ dedim. ‘Senin kömürlüğünü adres gösteririz, sonra da yeni yerimize geçeriz’ dedi. Aylar geçti ama yeni adres gösterilmedi. Ardından hoşuma gitmeyen olaylarla karşılaştım ve istifa dilekçesi verdim. Hem başkanlıktan, hem de Engelliler Federasyonu’ndan istifa ettim. Bu olayın daha önce yaşadığım bu olaylarla ilgili var mı yok mu onu araştırıyorum.Sakarya Otizmi Tedavi ve Eğitim Derneğini ilk defa duyuyorum. Bu dernekle hiç bir ilgim yok.” diye konuştu.

CHA