Tekerlekli sandalye ile direndiler

Tekerlekli sandalye ile direndiler

Tekerlekli sandalye ile direndiler

Belediye ekiplerine yıkımı engellemek için direndiler.

ANTAKYA Belediyesi, bir süre önce belediye parkı içerisinde yapımına izin verdiği ve malzeme yardımı yaptığı engelliler derneği binasına çatı yerine beton dökülmesi üzerine yıkmak istemesi engellilerin tepkisine neden oldu.

Vali Ürgen Parkı’nda yapımı devam eden inşaata belediye ekipleri kepçelerle gelip Antakya Sakatlar Derneği’ne tahsis edilen alandaki binayı yıkmak istedi. Bunun haber alan engelliler de binaya gelerek yıkım ekibine direndi. Tekerlekli sandalyelerle yıkım ekibinin önünde duvar ören engellileri aşamayacağını anlayan görevliler, bölgede Alman gazetecilerle birlikte tarihi ve turistik ziyarette bulunan heyeti de görünce parktan ayrıldı.

Antakya Sakatlar Derneği Başkanı Sabit Köse, yıllardır belediye parkı içerisinde bulunan binanın Antakya Belediyesi tarafından kendilerine tahsis edildiğini ve burayı dernek binası olarak kullandıklarını belirterek, “Bu binanın tuvaleti olmadığı için özellikle bedensel engelli kadın arkadaşlar zorluk çekiyorlardı. Belediye bu köprü girişinde bulunan binanın çirkin görünüm arz ettiği gerekçesiyle bize Altınçay deresi kenarında bulunan boş alana inşaat izni verdi. Biz de yaklaşık olarak 3 aydır arkadaşların büyük gayreti ile bina yaptırıyoruz. Ancak bir hayırsever çatıya beton dökünce biz de masraf tan kurtulduğumuz için mutlu olduk. Belediye de çatı yerine beton döküldüğü için binayı projeye uygun olmadığı için yıkmak istiyor” dedi.

Bir cevap yazın