Son Yazılar

Dünya’nın en hafif akülü tekerlekli sandalyesi: Wollex W807 Engelli bir insanın ne tür sorunları olabilir? Duygusal yaklaşımları nedir? Tekerlekli sandalye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler Akülü Tekerlekli Sandalyelerde Kalite Ve Konfor Önemlidir! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır? <strong>2023 Yılı Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları</strong> Engelli Bakım Evine Yerleşme Şartları Nelerdir? <strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar

Tekerlekli sandalye kullanan engelliler şehirler arası otobüs yolculuğunda neden rahat seyahat edemiyor? Konusu seyahat etmede yardıma ihtiyacı olan vatandaşların karşılaştığı sıkıntıları göstermektedir. Günlük yaşantı alanlarının genel olarak normal insanların yapısı göz önüne alınarak tasarlanması, yardıma ihtiyacı olan kişilerin hayatlarını bir hayli zorlamaktadır. Şehirler arası otobüslerin gerek merdivenleri, gerek koridor genişliği, gerek koltuk aralıkları tekerlekli sandalye kullanan vatandaşların kullanmasına elverişli değildir.

Tekerlekli Sandalye İle Şehirler Arası Otobüs Yolculuğu Yapmak

Tekerlekli sandalye ile seyahat yapmak için otobüs şirketlerinin duyarlı davranması gerekmektedir. Şehirler arası yolculuk yapmanın herkesin hakkı olduğunun bilinci içerisinde otobüslerin binişi ve inişleri için gerekli düzeneklerin kurulması, koltuk ve koridor boşluklarının ayarlanması ya da otobüsün belli bir alanında tekerlekli sandalyeye uygun bir alanın bırakılması gerekmektedir. Araç iç dizaynı gibi dış bölgelerinin de uygun şekilde yapılması, çalışanların bilinçlendirilerek yardım etmesinin sağlanması gereklidir. Böylece otobüsün kısıtlayıcı özellikleri değiştirilerek, seyahat etme hakkını tekerlekli sandalyedeki vatandaşlar özgür bir şekilde kullanmalıdır.

Engelliyim.net