TOKİ, engellileri ev sahibi yapacak

TOKİ, engellileri ev sahibi yapacak

TOKİ, engellileri ev sahibi yapacak

Yozgat Valisi Necati Şentürk, ildeki engelli vatandaşlara Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından uygun ödeme koşuluyla ev verileceğini açıkladı.

Yozgat Valisi Şentürk, İl Özel İdaresi Sosyal Tesisleri’nde engelli vatandaşlara yönelik öğle yemeği verdi. Yemek öncesi konuşma yapan Vali Şentürk, engelli vatandaşları kendi çocukları gibi gördüğünü belirterek, “Benim çocuklarım neyse engelli çocuklarımızın da benim çocuklarımdan hiçbir farkı yoktur. Hatta onları biraz daha fazla himaye ederiz ve onlara pozitif ayrımcılık yaparız.” dedi.

Engelli vatandaşlarla ramazan ayında iftarda bir arada olmak istediğini ifade eden Şentürk, “Aslında Ramazan ayı içerisinde iftar yemeğinde bir arada olmayı istiyorduk. Fakat Hamide Hanım, ‘iftar zamanı organize olamayız, gelirsek geri dönemeyiz’ diye sıkıntılarını belirtti. ‘Ramazan’dan sonra bir öğlen yemeğinde bir araya gelelim’ dedi. Bugünde hem yemek hem de toplantıda bir araya geldik. Tabi sizlerle bugün bir arada olmak bizim için büyük bir mutluluk. Engelli çocuklarımızın anneleriyle babalarıyla da birlikte olmakta bizim için büyük mutluluk.” diye konuştu.

Vali Şentürk, TOKİ tarafından engellilere yönelik konut yapılacağı müjdesini vererek şu bilgileri verdi: “Engelli vatandaşlarımıza TOKİ konutlarından birer ev verip onları da yurt ve yuva sahibi yapacağız. Benim birinci amacım bu. İnşallah çok ucuz ve uygun şartlarda sizleri ev sahibi yapmak arzusundayız. Buraya gelmeden TOKİ Başkanı’nı aradım onlarda bu proje için olumlu yanıt verdi. Hatta bu proje için ‘Başbakan’ı da haberdar edelim’ dedi. TOKİ’nin şartlarını biliyorum ve reşit olan çocuklarımızı inşallah bu sayede ev sahibi edeceğiz. İnşallah yuva sahibi yaptıktan sonrada evliliklerini yaparız. Gelecekte daha güzel şeyler olacak. Hükümetimizin özürlü vatandaşlara karşı duyarlılığını biliyorsunuz. Onlara çok iyi imkânlar sunuyor. Onların bakımlar için çok ciddi maaş yardımı yapıyorlar. Bu yönde çalışmalarımız devam ediyor. Bugün İller Bankası Genel Müdürü ve onun çalışma arkadaşları, Rektörümüz ve hocalarımızda burada bizlerle. Tabi onlarında bizlerle olması bizim için ayrı bir mutluluk.”

Yemeğe Yozgat Valisi Necati Şentürk, Vali Yardımcısı Nurullah Aktaş, İller Bankası Kayseri 9. Bölge Müdürü Sönmez Ata, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İnci Varinli, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık, Sosyal Hizmetler İl Müdürü İsmail Doğan, Engelliler Derneği Başkanı Hamide Taşarslan ve engelliler katıldı.

Bir cevap yazın