Yalova’da yürek parçalayan aile dramı

Yalova'da yürek parçalayan aile dramı

Yalova’da yürek parçalayan aile dramı

Yalova’da göğüs kanseri olan eşi ve 2 spastik engelli çocuğunu hurdacılık yaparak geçindirmeye çalışan adamın dramı yürek parçalıyor.

Bağlarbaşı Mahallesi’nde bir gecekonduda yaşayan 54 yaşındaki Veysel Delioğlu, yıllardır göğüs kanseri ile mücadele eden eşi Ayşe Delioğlu’nun (41) ve spastik engelli Barış (11) ve Hasan (7) isimli çocuklarının geçimini sağlamak ve  tedavi giderlerini karşılamak için bütün gayreti ile çalışıyor. Hurdacılık yapan Delioğlu, aylık binlerce lirayı bulan ilaç  masrafını  karşılayamıyor.

Eşini her ay düzenli  olarak  Bursa’ya hastaneye götürmek zorunda olan Delioğlu, hayırseverlerin de desteğini bekliyor.

Kısa  süre SSK primi ödenen ancak hayatının büyük bölümünü sigortasız çalışarak geçirmek zorunda kalan çaresiz adam, bir süre önce Yalova Devlet Hastanesi’nden aldığı raporla SSK’ya başvurarak malulen emekliliğini istedi. Ancak SSK’dan gelen ret cevabı ile bu  hayalleri  de yıkıldı.

Şimdi kara kara eşi ve çocuklarının ilaç ve  hastane masraflarını nasıl karşılayacağını düşünen Veysel Delioğlu, “Hurdacılık yaparak çok cüzi rakamlarda para kazanıyorum. Bu parayı ay boyunca biriktirip eşimin ve çocuklarımın ilaç giderlerini karşılamaya çalışıyorum. Evin geçimini ise komşulardan ve akrabalardan gelen gıda yardımları ile sağlamaya çalışıyoruz.  Ancak bu yardımlar da ne kadar sürer bilmiyorum. Eşimin ve  çocuklarımın  sağlık giderleri için bir çare arıyorum. Tek umudum SSK’dan gelecek malulen emeklilik müjdesiydi. O da olmadı. Şimdi ne yapacağım bilemiyorum” dedi.

Yıllardır kanserle mücadele eden Ayşe Delioğlu ise, “İlaçlarımı kullanmadığımda çok büyük ağrılarım oluyor. Eşim hurdacılıktan kazandığı para ile ilaçlarımı almaya çalışsa da çok pahalı olduğu için her zaman almamız mümkün olamıyor. Yardımseverlerden destek bekliyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın