Son Yazılar

Parol Şurup Metsil Damla İstanbul Erkek Berberi ve Erkek Güzellik Merkezi Toplumsal Yaşamda Engellilik ve Zorluklarla Baş Etme Engellilerle İlgili Sosyal Sorumluluk Projeleri Neden Önemli? Ampute futbol ile ilgili faydalı bilgiler Kamagra Jel Nedir? Faydaları Nelerdir? Diz Protezi Ameliyatı Aquaman ve Kayıp Krallık Ne Zaman Vizyon’a Girecek İbrahim Murat Gündüz ve Tarık Sayın Organizatörlüğünde İstanbul’da Gerçekleşecek Dev FightArena Nedir?

Işşıl Hamile hamile_giyim_kiyafetleri_gebe_giyim_kiyafetleri

Gebelik dönemi insanın normal yaşamından farklı olup çok hassas bir dönemdir. Bu dönemin zararsız bir şekilde atlatılması için anne adayının öncelikle sağlığına dikkat etmesi gerekir. Bebeğe zarar verecek doğrudan ya da dolaylı her türlü davranıştan, alışkanlıktan vazgeçmeli daha sağlıklı bir yaşam sürmeye başlamalıdır. Sağlığa doğrudan zarar veren davranışlar bilinse de dolaylı olarak zarar veren davranışlar tam olarak bilinmiyor. Anneyi doğrudan etkileyip bebeği dolaylı yoldan etkileyen durumların başında giyim geliyor.

Anne karnı gebeliğin ilk 3 ayında gözle görülür bir şekilde büyümez ancak normal kıyafetler anneyi sıkmaya başlar. Özellikle de pantolonların düğmelerini iliklemek için annenin karnına baskı yapması, annenin daha zor nefes almasına ve bebeğin az da olsa baskı altında kalmasına neden olur ki bu riskli bir durumdur. Bu nedenle hamile giyim ürünleri bebeğin gelişimine ve anne karnına bağlı olarak ortalama 3. aydan itibaren kullanılmalıdır.

Hamilelik döneminin kıyafet ihtiyacını bol, geniş giysilerle geçirmek yerine özel olarak üretilen hamile kıyafetleri ve modellerini tercih etmek daha doğru olacaktır. Bunun için hamile giyiminde;

– Sentetik, naylon gibi terleten yapay giysiler yerine pamuklu ve nefes alan
– Sıkı, sert iç çamaşırlar yerine rahat ve ciltte iz yapmayacak yumuşaklıkta ki çamaşırlar
– Bacağı, göbeği, karnı sıkan kıyafetler yerine esnek ve sıkmayan elbiseler
– Topuklu ayakkabılar yerine düztabanlı babet tarzı ayakkabı modelleri
– Göbeğin alt kısmında ilikleyebileceğiniz pantolonları tercih etmelisiniz.

Bu özelliklere sahip ürünleri bulmak için de yazın sıcağında ve ya kışın soğuğunda mağazaları gezmek riskli olabileceği için internet üzerinde hamile elbise ve kıyafetleri almak daha sağlıklı olacaktır. İnternet üzerinde güvenli alış veriş yapılabilen ve ürün, değişim, iade garantisi veren ehamilegiyim.com üzerinden hamile elbiseleri, sağlık ve bakım ürünleri satın alınabilir.

Yurt dışında oturanlarda Türkiye’de hamile abiye, pantolon, etek kıyafetleri alanında ayrıcalıklı ve güvenilir hizmet sunan sitelerden alış veriş yapabilir. Dünyanın hangi ülkesinde olduğunuza bakmaksızın beğendiğiniz herhangi bir hamile kıyafetini hesaplı fiyatlarda kapınızda teslim alarak uzun yıllara boyunca güvenle kullanmaya başlayabilirsiniz.