Son Yazılar

Hasta Yatağı İncelemesi: Sağlık ve Konforun Mükemmel Bir Birleşimi Profesyonel Seviyede Teknik Otomotiv Hizmetleri Türkiye’nin En İyi Tıbbi Cihaz Aksesuar Yedek Parça Firması – Hasmed Medikal En Kolay Araç Nasıl Kiralanır? Müzikle Hayatı Dolu Dolu Yaşayın Dünya’nın en hafif akülü tekerlekli sandalyesi: Wollex W807 Engelli bir insanın ne tür sorunları olabilir? Duygusal yaklaşımları nedir? Tekerlekli sandalye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler Akülü Tekerlekli Sandalyelerde Kalite Ve Konfor Önemlidir! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır?

Avrupa Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası

Avrupa Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası

İtalya’da Düzenlenen Avrupa Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nda Dördüncü Olan Türk Milli…

İtalya’da düzenlenen Avrupa Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nda dördüncü olan Türk milli takımının oyuncularından Önder Yurdagül’ü eğitim gördüğü Akdeniz Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe kutladı.

Avrupa Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası 21 Temmuz – 1 Ağustos tarihleri arasında İtalya’nın Milano kentinde yapıldı. Belçika, İtalya, Almanya, İngiltere, Fransa, İsveç, İspanya ve Türkiye’den, 22 yaşın altındaki bedensel engelli gençlerin yer katıldığı şampiyonada İsveç birinci, İngiltere ikinci, Almanya üçüncü oldu. Türkiye’deki geçmişi 14 yıl olan tekerlekli sandalye basketbolunun yaklaşık 60 yıldır oynandığı Avrupa takımları karşısında mücadele veren genç millilerimiz ise dördüncülük elde etti.

Türkiye’nin gündeminde ve Türk basınında yer bulmayan şampiyonada Türkiye’yi temsil eden 12 gençten biri olan Antalya Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı oyuncusu ve Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğrencisi Önder Yurdagül’ü ilk kutlayan ise Rektör Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe oldu.

Genç sporcuyu makamında kabul eden Kurtcephe, ‘Seninle ve takım arkadaşlarınla gurur duyduk. Spor ve öğrencilik hayatında daha nice başarılar yakalamanı dileriz’ dedi. Kendisine teşekkür belgesi veren Kurtcephe’ye Önder Yurdagül de şampiyona boyunca giydiği 10 numaralı ay – yıldızlı formayı imzalayarak hediye etti.

Bir cevap yazın