Bedensel değil, ekonomik engeli aşamıyorlar

Bedensel değil, ekonomik engeli aşamıyorlar

Bedensel değil, ekonomik engeli aşamıyorlar

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’ne yükselen Şanlıurfa Tekerlekli Basketbol Takımı, içinde bulundukları maddi imkansızlıkları aşmaya çalışıyor.

Şanlıurfa Engelliler Spor Kulübü Başkanı ve tekerlekli basketbol takımı kaptanı Veysi Fırat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 10 yıl önce kurdukları takımlarının, bu sezon Süper Lig’e çıkma başarısını gösterdiğini hatırlattı.

Bu yıl Süper Lig’de Güneydoğu Anadolu bölgesini temsil edecek tek takımın kendileri olduğunu ifade eden Fırat, gelecek sezon ligde karşılaşacakları Galatasaray ve Beşiktaş gibi kulüpleri yenebilecek güçte ve inançta olduklarını söyledi.

Yaşadıkları maddi imkansızlıklardan yakınan ve yıllardır geçici kaynaklarla idare etmeye çalıştıklarını anlatan Fırat, ”Maddi imkansızlıklar dolayısıyla Süper Lig’e çıktığımız için verilen Kupa’yı almaya bile gidemedik. Kupamız kargoyla geldi. Günler sonra da bir gece düzenleyip sevincimizi kutladık” dedi.

-”TAKIMA SPONSOR ARIYORUZ”

Maddi sıkıntıları aşmak için takıma sponsor arayışı içinde olduklarını bildiren Fırat, şunları kaydetti:

”Yaklaşık 10 yıldır tüm zorluklara rağmen mücadelemizi sürdürüyoruz. Ancak tüm uğraşlarımıza rağmen mali açıdan istediğimiz seviyeye ulaşamadık. Sağdan soldan topladığımız paralarla idare ediyoruz. Fakat artık insanlar bizden kaçmaya başladı, ‘dilenci pozisyonuna’ düştük. Artık Süper Lig takımı olduk. Rakiplerimiz Galatasaray ve Beşiktaş gibi güçlü ve dev bütçelere sahip. Bize de yeterli desteğin verilmesini bekliyoruz. Takım olarak, Şanlıurfa’ya yakışır başarımızın arkasını da getirmek, Avrupa’ya açılmak istiyoruz. İnşallah belli bir başarıyı yakalayan takımımıza sahip çıkılır.”

-”RAKİP OYUNCULARA AYLIK 5 BİN LİRA ÖDENİRKEN”

Veysi Fırat, çektikleri ekonomik sıkıntıdan dolayı oyunculara da istedikleri maddi desteği sunamadıklarını ifade etti.

Süper Lig’de mücadele edecek takımların sezon hazırlıklarını tamamladıklarına dikkati çeken Fırat, şöyle devam etti:

”Ligde mücadele edeceğimiz takımlar, transferlerini tamamlama noktasına ulaştı. Biz ise iç ve dış transfer namına herhangi bir oyuncuyla anlaşma sağlayamadık. Rakip oyunculara aylık 5 bin lira ödenirken, biz bir kuruş ödeyemiyoruz. Takım için her şeyini vermeye hazır olan oyuncularımıza bizim de belli bir miktar ödeme yapmamız gerekiyor. Zaten diğer büyük takımlardan da oyuncularımıza ciddi teklifler geliyor. Avrupa Engelli Basketbol Şampiyonası’na katılan milli takıma, takımımızdan 2 oyuncu çağrıldı. 5 kişinin forma giydiği bir maça, 2 oyuncunun bizden çağrılması çok önemlidir.”

Veysi Fırat, Şanlıurfa İl Özel İdaresinden zaman zaman kendilerine yapılan yardımın dışında, bazı iş adamlarından da bir miktar destek gördüklerini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın