Dostluğa engel yok!

Dostluğa engel yok!

Dostluğa engel yok!

Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı A.Yavuz Kocaömer’in çabalarıyla Türkiye’nin öncülüğünde başlatılan Uluslararası…

Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı A.Yavuz Kocaömer’in çabalarıyla Türkiye’nin öncülüğünde başlatılan Uluslararası Paralimpik Gençlik Yaz Kampı’nın ikincisi Güney Kore’de yapıldı.

Kampa ev sahibi Güney Kore, Almanya, Hollanda, Yunanistan, Singapur ve Türkiye’den 13-17 yaşları arasında 47 bedensel ve görme engelli sporcu katıldı. Kampta düzenlenen masa tenisi turnuvasında Türkiye’den Anıl Arar şampiyon oldu. Bu arada Türkiye ve Güney Kore Milli Paralimpik Komiteleri arasında spor, sporcu ve antrenör gelişimine yönelik birlikte yürütülecek program için protokol yapıldı.

Protokolü Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı A.Yavuz Kocaömer ve Güney Kore Paralimpik Komitesi Başkanı Seok-Yong Yoon imzaladılar.

Uluslararası Paralimpik Gençlik Yaz Kampı’nın ilki ABD, Almanya, Güney Kore, Kenya; Yunanistan ve Türkiye’den toplam 67 engelli sporcunun katılımıyla geçen yıl Marmaris’te gerçekleştirilmişti.

Dev ortaklık!

Güney Kore’de ikincisi gerçekleşen Uluslararası Paralimpik Yaz Kampı’nda iki ülke arasında dev bir ortaklığa da imza atıldı. Türkiye ve Güney Kore Milli Paralimpik Komiteleri’nin ortaklaşa düzenleyeceği gelişim programının protokolünü Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı A.Yavuz Kocaömer ve Güney Kore Paralimpik Komitesi Başkanı Seok-Yong Yoon imzaladılar.

Bir cevap yazın