Batman engelli basket takımının zaferi

Batman engelli basket takımının zaferi

Batman engelli basket takımının zaferi

Engelliler tekerlekli sandalye Basketbol 2. liginde Batman Engelliler Basketbol takımı lig bitmeden zaferini ilan etti.

Batman Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Engelliler tekerlekli sandalye Basketbol 2. lig E gurubunda temsil eden Batman Engelliler Basketbol takımı ligin bitimine bir hafta kala hedeflediği şampiyonluğunu ilan etti.

Türkiye Bedensel Engelliler tekerlekli sandalye Basketbol 2. Lig E grubunda mücadele eden ve rakiplerine karşı büyük bir üstülük sağlayan Batman Engelliler Basketbol Takımı hafta sonu Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda ligin güçlü ekiplerinden Muş Bedensel Engelliler Takımı ile karşılaştı. Karşılaşmada 61-38 gibi bir skorla sahada galip gelerek şampiyonluğunu ilan etti.

Maç sonrası açıklama yapan kulüp başkanı Nasreddin Kaya “Sahamızda grubun güçlü ekibi ile oynadığımız karşılaşmada galip geldiğimiz için mutluyuz. Sporcu ve teknik ekibi arkadaşlarımı kutluyorum. Hedefimiz Batman’ın layık olduğu yere taşımaktır. Haziran  ayının ilk haftasında birinci lige yükselme maçları oynanacak. Oynanacak olan yükselme maçlarına ara verilmeden hazırlıklarımız devam edecektir. Bu galibiyeti desteğini esirgemeyen sporcularımızın  ailelerine , sporseverlere ve Batman halkına armağan ediyoruz.” dedi.

Bedensel engelli vatandaşları spor yapmaya davet eden ve ailelileri çocuklarına destek olmaya çağıran Kaya, sporun engelli bireyler için bir iyileştirme yöntemi olduğunu ifade etti.

Kaysa, önümüzdeki hafta sonu kendi evinde Hakkâri Sümbül Engelliler Spor Kulübü ile oynayacağı son maça basın-yayın  kurumları , engellilere gönül vermiş tüm Batman sporseverleri maça davet etti.

Bir cevap yazın