Dörtlü Turnuvanın Şampiyonu Batman Engelliler Basket Takımı Oldu

Batman Hasankeyf Kültür Sanat Festivali’nin Son Gününde Engellilerin Sosyal Yaşama ve Hayata Daha Aktif Katılımlarını Sağlamak Amacıyla Düzenlenen Spor Karşılaşmalarının Finalleri Yapıldı.

Batman Hasankeyf Kültür Sanat Festivali’nin son gününde engellilerin sosyal yaşama ve hayata daha aktif katılımlarını sağlamak amacıyla düzenlenen spor karşılaşmalarının finalleri yapıldı.

Festivalin üçüncü gününde engelliler için düzenlenen spor karşılaşmalarının finali büyük bir ilgiyle izlendi. Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen finaller kıran kırana geçen bir mücadeleye sahne oldu.

Sabah üçüncülük maçına çıkan Silifke Belediyesi Engelliler Kulübü ile Hakkari Sümbül Engelliler Spor Kulübü maçında gülen taraf Hakkari Sümbül Engelliler Spor Kulübü oldu. Öğleden sonraki Batman Engelliler Spor Kulübü ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelliler Kulübü arasında yapılan final maçında ise festivalin şampiyonu Batman Engelliler Spor Kulübü oldu.

Büyük bir ilgi ile izlenen final maçı sonrasında bir konuşma yapan DTP Batman Milletvekili Bengi Yıldız, heyecanlı ve anlamlı bir maç izlediklerini belirterek, “Engelli arkadaşların buradaki bu dayanışmaları, bu çabaları takdire şayandır” dedi.

Dayanışmanın, mücadelenin, dostluğun en güzel örneğinin sergilendiği keyifli bir maç izlediklerini söyleyen Belediye Başkanı Nejdet Atalay ise, büyük bir azimle mücadele veren sporcuları kutlayarak endüstrileşen spora karşı bu türden aktivitelerin önemine dikkat çekti.

Batman Belediyesi olarak sporu ahlaki bir zemine çekme yönünde bir politika izlediklerini belirten Başkan Atalay, şunları söyledi: “Sektörel futbola karşıyım. Ama sizinki gibi bir çaba, bugün gösterdiğiniz bu çaba kutsal bir çabadır. Ahlaklı azmin, mücadelenin sürdürülebilirliği çabasıdır, o açıdan kutsaldır. Batman Engelliler Spor Kulübü’nün her tür maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamaya talibiz, üstleniyoruz”

Konuşmalardan sonra finallerde derece alan takımlara kupaları verildi.

 

 (CİHAN) 

Bir cevap yazın