Engelli basketçileri bekliyoruz

Türkiye’de Saran Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, İstanbul’da sahibi oldukları Saran Anadolu Engelli Basketbol Takımı için Avrupa’daki başta Türk engelliler olmak üzere tüm engelli basketçileri beklediklerini söyledi.

Maddi sorunlar dolayısıyla kapanmak üzereyken 2005’te işadamı Saran tarafından devranıldaktan sonra oynadığı 19 maçın tamamı kazanarak birinci ligi çıkan Anadolu, 2007/2008 sezonunda da ligi şampiyonlukla tamamlayarak Süper Lig’e çıktı.

Geçen yılı dördüncü bitirdiklerini bu yıl şampiyonluğa oynamka istediklerini, Galatasaray’ın namağlup ünvanına son vermek için iddialı olduklarını söyleyen işadamı Saran, “Türkiye’de 10 milyon engelli var. Onlara destek olup yardım etmeliyiz. Herkes her an engelli olabilir. Spor engellileri hayata bağlayan en önemli bir faktördür. Şimdi onlarla şampiyon olup Avrupa kupalarına katılmak istiyoruz. Bu yüzden Avrupa’daki engelli basketçilere kapılarımız ardına kadar açık. Bizimle temasa geçsinler” dedi.Avrupa’daki engelli futbolcularla görüşmek üzere Almanya’nın Frankfurt kentine gelen Saran aralarında Alman engelli milli basketbol takımının Türk kökenli oyuncusu Abdül Gazi olmak üzere çeşitli basketçilerle görüştüğünü belirtti.

Hurriyet.de

Bir cevap yazın