Engelli Basketbol Takımı Kuruldu

Denizli’de engellilerden oluşan basketbol takımı kuruldu.

Bir süre önce kuruluşu tamamlanan ve 18 ile 35 yaş arasındaki engelli sporculardan oluşan Denizli Engelli Basketbol Takımı 12 kişiden oluşuyor.

Denizli Sakatlar Derneği 2.Başkanı ve AK Parti Denizli Meclis Üyesi olan Turgay Besim’in başkanlığını yaptığı Denizli Engelli Basketbol Takımı şimdi başarılı olabilmek için destek bekliyor. Denizli Engelli Basketbol Takımı Başkanı Turgay Besim, engelli takımına Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından onay verildiğinin belirterek, tek sorunlarının maddi sıkıntı olduğunu söyledi. Engelli basketbolculara gerekli desteği veremediklerini belirten Besim, başta Denizli Valisi Yavuz Erkmen ve Belediye Başkanı

Nihat Zeybekci olmak üzere, şehrin önde gelen işadamlarından kendilerine destek vermesini istedi. Engelli basketbol müsabakalarına katılma hakkını elde ettiklerini belirten Besim, “Bir tekerlikli sandalyenin fiyatı 5 bin TL. Engelli sporcularımızın maaş ve transfer taksitleri gibi giderlerimiz var. Bu giderleri tek başımıza karşılamamız mümkün değil. Sporcularımıza destek verdiğimiz taktirde Denizli’nin spordaki başarısına bir yenisini daha ekleyebiliriz” dedi.

Haber Fx

Bir cevap yazın