Katılmanıza ‘engel’ yok

Kültürpark kortlarında 28 Eylül’de başlayacak 115. Yıl Yeni Asır Kupası Tenis Turnuvası tüm Ege’yi kucakladı.

Her oyunun kendi yaş kategorisinde yarışabileceği turnuvanın kapısını engelli sporcularımıza da açtık

Herkes bu şölenin içinde yer alsın, herkes spor yapsın diye, Yeni Asır 115. Yıl Tenis Turnuvası’nın kapsamını sürekli geliştiriyoruz. Turnuvanın yediden yetmişe herkese hitap etmesi için, kayıtları süren dev organizasyonda yeni bir düzenleme gerçekleştirildi. Bayanlar ve erkeklerde çeşitli yaş aralıklarına göre 12 kategoride düzenlenen şampiyonada, engelli sporcularımızı da unutmadık ve 13. kategoriye Engelliler olarak belirledik. Kültürpark Tenis Kulübü’nün 28 Eylül-12 Ekim arasında ev sahipliği yapacağı turnuvaya artık engelli sporcular da kayıt yaptırabilecek.
Yapı devi Folkart’ın sponsorluğundaki organizasyon, Barçınspor ve Korusu da katkılarıyla gerçekleşecek. 115. Yıl Yeni Asır Kupası Tenis Turnuvası’nda uluslararası kurallar uygulanacak. Şölen havasında geçecek olan turnuvada siz de yerinizi almak, hem eğlenip hem de spor yapmak istiyorsanız, şimdiden kaydınızı yaptırabilirsiniz. Başhakemliğini Celal Özüdoğru’nun, Direktörlüğünü ise Ahmet Aslaner’in yaptığı turnuvada yerinizi almak için (232) 483 33 52 ve 489 33 86 nolu telefonu arayabilirsiniz. Haydi herkes kortlara… Bu heyecanı birlikte yaşayalım.

İşte kategoriler
18+ tek erkekler
35+ tek erkekler
45+ tek erkekler
18+ tek bayanlar
35+ tek bayanlar
45+ tek bayanlar
18+ çift erkekler
35+ çift erkekler
18+ çift bayanlar
35+ çift bayanlar
18+ karışık çiftler
35+ karışık çiftler
Engelliler

Yine rekor olacak
Önceki yıllarda katılım rekorlarının kırıldığı ve mücadele eden sporcu sayısı açısından Türkiye’nin en büyük tenis turnuvalarından biri haline gelen Yeni Asır Kupası’nda bu yıl da rekor bekleniyor. Yeni Asır’ın 115. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen organizasyona, şu ana kadar … kişi kayıt yaptırdı. Bu rakamın kayıtların sona ereceği 26 Eylül akşamına rekor düzeye ulaşması bekleniyor.

 
Yeni Asır

Bir cevap yazın